Starostlivosť a čistenie eko kože

Kožená sedačka vyzerá v modernej a štýlovej obývačke naozaj veľmi pekne. Ak aj vy patríte k fanúšikom týchto sedačiek, určite vás neprekvapí ani to, že sa musia dôkladne čistiť a podrobiť sa dobrej starostlivosti, aby vydržali čo najdlhšie. Niekedy to však nie je úplne najľahšia činnosť.

Mnohé sedačky, ktoré sú „odeté“ v koži majú ešte jedno plus. Ich materiál, z ktorého sú vyrobené nie je hocijaká koža, ale eko koža, ktorá je náhrada pravej kože a je vyrobená zo syntetických materiálov. Ak dbáte na životné prostredie a zvieratá, určite radi stavíte práve na túto kožu, ktorej obľúbenosť sa stále zvyšuje.

Výhody eko kože

eko-kožaEšte predtým ako si povieme nejaké základy údržby a čistenia, mali by ste poznať pár výhod eko kože, ktoré tento materiál so sebou prináša. Prvou výhodou je priedušnosť, odolná pevnosť a odolnosť proti oderu. Na rozdiel od klasickej, prírodnej kože sa eko koža len tak nezničí a môže mať prakticky akúkoľvek farbu. Je len na vás, akú si vyberiete a aká sa bude hodiť do vašej obývačky. Jej životnosť je síce kratšia, no na druhú stranu sa predáva veľmi lacno a môžete si tak po pár rokoch zakúpiť nový model. Dá sa prešiť na bežnom šijacom stroji a je vhodná všade tam, kde bývajú ľudia s rôznymi alergiami alebo s deťmi, ktoré by mohli zničiť vašu novú sedačku.

Údržba

Presuňme sa teraz k údržbe, ktorá je hlavou témou tohto článku. Životnosť každej veci a každého nábytku, ktorý máte doma sa predlžuje tým, že sa oň staráte. Prvou zásadou pri eko koži je nevystatovať sedačku či inú vec z tohto materiálu dlhodobo priamemu slnečnému žiareniu a teplotám, ktoré sú vyššie ako 25 stupňov Celzia. Pri čistení by ste sa mali vyhnúť silným chemikáliám, ktoré by ju mohli poškodiť a zničiť. Prípravky určené na pravú kožu sa na eko kožu nehodia, preto ich určite nepoužívajte. Na bežnú údržbu vám postačí navlhčená handrička v čistej vode, prípadne v slabom roztoku mydla. To je však všetko, čo môžete používať. Látka nesmie púšťať farbu.

Čistenie eko kože

Pri čistení by ste mali dodržiavať niekoľko zásad, vďaka ktorým sa zbavíte škvŕn či iných nečistôt. Spomínaný roztok mydla vo vode sa určite na niečo takéto hodí. Používajte nejaké kefy či iné, ostrejšie handričky, ktoré by ju mohli potrhať či zničiť. V ponukách obchodov určite nájdete mnohé čističe na eko kožu, ktoré vám môžu pomôcť pri odstraňovaní mnohých škvŕn.

Pri poliatí eko kože tekutinou položte najprv suchú handričku na tekutinu a vsajte ju. Vzniknutú škvrnu následne opäť navlhčite vlhkou handrou a snažte sa nečistotu zmyť. Ak vám to nepôjde, stavte na čistič eko kože.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *