Ako si vytvoriť betónové gule na záhradu?

Rozmýšľate, ako si spraviť záhradu ešte krajšou za pomoci jednoduchý vecí, ktoré máte doma? Niekedy to je omnoho ľahšie, ako si myslíte. Vďaka vašej predstavivosti si budete môcť vytvoriť presne to, čo budete chcieť vy sami. Čo tak napríklad betónové gule?

Krásna záhrada je snom mnohých, ktorí sa snažia o skrášlenie ich dvora či okolia domu. Niekedy sa to zdá veľmi namáhavé, no opak je pravdou. Máte hneď niekoľko možností, na ktoré môžete staviť. Buď si pozriete nejaké doplnky v obchodoch a kúpite si ich, alebo popremýšľate, stavíte na svoju predstavivosť a vytvoríte si to, čo sami chcete.

Betónové gule

Betónové gule sú naozaj krásnou ozdobou vášho dvora či okolia domu. Počas dňa ich môžete obdivovať len tak položené na trávniku alebo niekde na cestičkách v okolí dvora a počas večera do nich môžete vložiť sviečky, ktoré budú v nich krásne svietiť. Spravíte si tak zaujímavú scenériu, ktorú vám budú obdivovať všetci.

Čo na to budete potrebovať?

Na vytvorenie krásnych betónových gúľ, ktoré sa okamžite zapáčia každému a pritiahnu pozornosť, budete potrebovať vrece betónovej zmesi, vedro, murársku lyžicu, nôž na tmel, veľké plastové vrece, farbu a štetec, plastové umývadlo s mokrým pieskom a nafukovací balón tak veľký, aké veľké chcete mať gule. Možno to znie náročne už len z vypísaných surovín, no naozaj to nie je také strašné. Poďme sa do toho pustiť!

Ako na to?

  1. Nafúknite si balón, ktorý ste si pripravili, na takú veľkosť, akú budete chcieť mať guľu. Nafúknutý balón potom položte do mokrého piesku tak, aby držal.
  2. Vo vedre si pripravte podľa návodu betónovú zmes. Tú si môžete zakúpiť v každom obchode, ktorý sa zaoberá záhradkárstvom a vecami do domu či do jeho okolia.
  3. Hotovú zmes, čiže betón, začnite nanášať na balón v centimetrovej vrstve a povrch uhladzujte nožom. Môžete robiť aj rôzne vzory, ak chcete, aby mali neskôr gule nejakú štruktúru či vzory. Správne pripravená zmes by mala dobre držať.
  4. Keď pokryjete celý balón zmesou, dajte naň plastové vrecúško a nechajte cez noc zatvrdnúť.
  5. Keď vám všetko zaschne, spravte si ešte zmes betón a zakryte tú časť balóna, ktorá zospodu stála v piesku. Takisto ju nechajte zatvrdnúť.
  6. Hotovú guľu môžete potrieť farbou, aby vyzerala lepšie, no ak nechcete, nemusíte.

Ak chcete, aby vám v noci alebo večer pri opekačke pekne guľa svietila, jednoducho vrch gule rozbite. Pri tom však dávajte pozor, aby sa vám nepraskla celá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *