Ako odstrániť vápnik z vody?

Ako odstrániť vodný kameň z vody je niekedy ťažké, no pre mnohých je to už dávno rozlúštená záhada, ktorú majú v malíčku. Ako však odstrániť z vody vápnik? Práve kvôli vápniku je voda mnohokrát veľmi tvrdá a tvorí sa neželaný vodný kameň, ktorý je úplne všade. Existuje však efektívny spôsob, ako sa zbaviť prebytočného vápnika vo vode a tým pádom aj vodného kameňa.

Vodný kameňUmývanie vodného kameňa je asi nekonečné. Stále je niekde. Či už vo vašom pohári, na batériách v kúpeľni alebo na miestach, kde by ste to vôbec nečakali. Stále proti nemu bojujete všemožnými chemikáliami, ktoré sú veľmi nebezpečné aj pre vašu kožu. Ako z tohto začarovaného kruhu von? Úplne jednoducho! Máme pre vás tip, ako sa zbaviť rýchlo a jednoducho!

Ako na to?

Odstrániť vápnik z vody nie je vôbec takým veľkým problémom, ako by ste si mohli myslieť. Najprv by ste si však mali uvedomiť, čo znamená slovné spojenie tvrdá voda. Voda, ktorá obsahuje veľké množstvo iónov vápnika a horčíka je práve tvrdá voda. Táto voda potom robí veľký problém napríklad v spotrebičoch ako je rýchlovarná kanvica alebo pri vašich jemných uterákoch, ktoré máte po pár vypratiach drsné ako šmirgeľ. Práve tvorenie vodného kameňa v elektrospotrebičoch im skracuje dobu životnosti takmer o polovicu a to je už čo povedať. Neviete, či máte v domácnosti tvrdú vodu? Zistíte to naozaj veľmi jednoducho. Môžete spraviť „pokus“ na lakmusových papierikoch, ktoré sa dajú veľmi jednoducho kúpiť v drogériách alebo u predajcoch spotrebičov.

Lakmusové papieriky

Lakmusové papieriky

Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako sa vyhnúť vápniku vo vode. Je to napríklad lapač vápnika. Ten je vyrobený z ušľachtilej ocele a vďaka tomu na seba viaže voľné ióny vo vode. Takto jednoducho a neinvazívne odstránite vápnik z vody. Jednoducho tento lapač vložíte do spotrebiča a máte hotovo. Môžete ho vložiť aj do kotla, ktorý vám ohrieva vodu.

Comments (1)

  1. Andrej

    Čo je to lapač vápnika? Stačí nerezová trubka? Cez ktorú bude voda pretekať?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *