Akú si vybrať správnu posteľ?

Spánok je veľmi dôležitý pre človeka. Nie len pre fyzický stav alebo psychický stav. V posteli trávime asi 1/3 nášho času, a preto je veľmi dôležité dbať na výber správnej postele. Pri spánku sa totiž regeneruje obrovské množstvo % celkového stavu organizmu. Preto je dôležitý výber správnej postele a správneho matracu. Práve z tohto dôvodu by sme mali telu dopriať kvalitnú posteľ a matrace, nie nekvalitnú válendu.

Čelá postele

Posteľ má väčšinou 2 čelá, a to z roho dôvodu, že chránia pred prievanom. Dôležitejšie je čelo pri hlave, pri nohách môže niekedy zavadzať či dokonca uberať priestor v spálňach menších rozmerov.

Postele s čelom v našom katalógu

Dĺžka postele

Čo sa týka dĺžky postele, takým pravidlom by malo byť, že posteľ by mala byť dlhšia aspoň o 25cm ako je výška človeka. Čo sa týka šírky postele, tak tá by mala byť aspoň 80cm. Pravdou však je, že čím je posteľ širšia, tým má človek väčšie pohodlie. Pohodlie postele zabezpečuje najmä rošt a matrac postele. Posteľ by mala byť nad podlahou aspoň 25cm, čo je hygienické minimum. Štandardné rozmery, ktoré by malo jednolôžko dosahovať je 90x200cm a dvojlôžko 180x200cm. Taktiež je veľmi vhodné, aby bola posteľ na nožičkách, čo umožňuje lepšie vetranie matraca.

Materiál

Materiál, z ktorého je posteľ vyrobená je taktiež dôležitým faktorom pri výbere. Existujú rôzne materiály, no najčastejšie si ľudia vyberajú a obľubujú drevené postele. Lacnejšie je mäkšie drevo ako napríklad smrek, borovica a drahšie je tvrdšie drevo ako dubbuk. Postele sa predávajú v rôznych farebných prevedeniach aj dizajnových.

Masív je materiál, z ktorého sa vyrábajú postele najčastejšie, pretože má obrovské množstvo výhod. Je hrejivé a pekné na pohľad.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Čo sa týka kovových postelí, tie majú moderný vzhľad, sú drahšie a často vŕzgajú.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Posteľ s úložným priestorom

Posteľ s úložným priestorom je vhodná najmä pre ľudí, ktorí majú malú spáľňu alebo potrebujú využiť maximálny priestor ako napríklad v detskej izbe kde je detská posteľ s úložným priestorom priam nevyhnutná.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Výber postele teda považujeme za veľmi dôležitý, pretože človek si nevyberáme na mesiac, ale na niekoľko rokov. Často krát sa kupuje matrac a posteľ zvlášť. Preto je vhodné sa neponáhľať s kúpou, ale rozmyslieť si to a vybrať si to najvhodnejšie pre vás.

U nás nájdete široký výber postelí rôznych veľkostí a materiálov za bezkonkurenčné ceny
Akciové postele

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *