Orientácia postele podľa Feng šuej

Posteľ je miesto pre človeka nie len vzácne ale aj dôležité. V posteli trávime zhruba 1/3 času. Je preto dôležité to, o akú posteľ nie, ale zároveň aj to, kde sa posteľ nachádza, ako je umiestnená. Posteľ neovplyvňuje len fyzický, ale aj psychický stav a život človeka.

Čo sa týka postele, nie je dôležité len to, z akého materiálu je teda vybrať tú správnu posteľ ale aj to, kde sa nachádza. Čo sa týka manželstva, je veľmi nevhodné, aby sa posteľ skladala z dvoch matracov, pretože naznačujú roztrieštenie vzťahu. Ak sa spoja dve jednolôžka do 1 postele, symbolizuje to vzťah, kedy je navonok všetko iné ako naozaj. Posteľ je miesto, kde trávime čas, keď sme chorí alebo slabí, kde dobíjame baterky, a preto je to zároveň miesto, kde sme najviac zraniteľní.

Často sa stáva, že ľudia po nejakej zmene, novej životnej etape alebo po rozchode sa rozhodnú zmeniť svoju izbu či domov. Chcú zmeniť stereotyp alebo predísť tomu, aby im „stará izba“ všetko pripomínala.

feng-shuej-bed-green

Feng šuej je jeden zo spôsobov, ktorým sa ľudia riadia pri zariaďovaní izby. Tak isto si podľa feng šuej vyberajú, kde umiestniť posteľ.

Feng šuej hovorí o tom, že každý nový vzťah či pracovná pozícia si zaslúžia novú posteľ, alebo aspoň nové obliečky, prosto nejakú zmenu v posteli.

Zásady umiestnenia postele podľa feng šuej

umiesnenie

  • Dôležité je aj premiestniť alebo umiestniť posteľ tak, aby ste mali výhľad na posteľ.
  • Ak máte lampy pri hlave, používajte slabšie, teda menej výkonné žiarovky.
  • Spálňa alebo posteľ pri hlavnom vchode symbolizuje rušný život.
  • Nohy by nemali smerovať von z dverí
  • Zrkadlá by nemali byť v spálni takým spôsobom, aby ste sa v nich z postele nevideli.
  • Posteľ by nemala byť umiestnená ani oproti oknu a ani oproti dverám.
  • Je dobré mať v izbe kde spíte aspoň 3 kvetiny
  • Posteľ je vhodné umiestniť do rohu, ktorý je najvzdialenejší hlavnému vchodu

Ak sa chcete riadiť podľa feng šuej, určite si prečítajte zásady nie len umiestnenia postele, ale tak isto aj celého zariadenia izby, aby ste vedeli, čo kde umiestniť.

Vyberáme obľúbené postele v našom katalógu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *