Kde kúpiť betónovú dlažbu na chodník a terasu – aké sú ceny?

aku zamkovu dlazbu

Výberom zlej betónovej dlažby sa váš exteriér môže zmeniť na prakticky nepoužiteľný. Výber dlažby do exteriéru, by nemal byť vôbec podceňovaný. Je potrebné zvoliť správny druh dlažby  aby ste predišli popraskaniu a lámaniu samotných dlažieb

Aká je priemerná cena betónovej dlažby?

Cena závisí od farby, materiálu a vzorovania. Ušetriť však môžete na ich jednoduchom dizajne a hrúbka dlažby tiež výrazne ovplyvňuje cenu. Šetriť na dlažbe neodporúčame, keďže je lepšia jednorazová a dlhotrvajúca investícia ako neustále platenie za opravu a vymienenie dlažby.

dlazba velkoformatova

Je ťažké vyjadriť priemernú cenu keďže všetko závisí od hrúbky, veľkosti a farby. Ale priemerne taká veľkoformátová betónová dlažba s hrúbkou 6cm sa pohybuje približne 17€ za m².

Lacné dlažby sa pohybujú okolo 10€ za m².

Pri samotnom dláždení je mať na pamäti že okolo dlažieb je potrebné mať osadené obrubníky do betónu.

Kde kupovať dlažbu

Cenu samotnej dlažby výrazne ovplyvní aj doprava, keďže sa jedná o objemný a ťažký tovar. Lokálne stavebniny Vám to dovezú za približne 20€ do cca 10km. Ale pri internetových objednávkach sa cena pohybuje od 50€ za jednu paletu.

stadreko ponuka

Stavebniny majú väčšinou ponuku od dvoch troch dodávateľov:

  • Stadreko
  • Pramac
  • Wienerberger
  • ABW
  • Citystonedesign
  • Premac

V prípade že chcete mať väčší výber tak odporúčame niektoré veľké internetové obchody kde si však túto dlažbu neviete pozrieť na živo a vybrať si môžete iba podľa fotiek.

Postup pokládky dlažby

Ak ste sa rozhodli že si dlažbu položíte sami, odporúčame vám toto inštruktážne video.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *