Ako prispôsobiť byt psovi? Inšpirujte sa našimi tipmi

hungry,jack,russell,dog,behind,food,bowl,and,licking,with

Chcete si splniť váš detský sen, resp. túžite mať spoločníka na dlhšie prechádzky? V tom prípade pravdepodobne premýšľate nad zaobstaraním si psa. Štvornohý priateľ však prináša isté povinnosti, o ktorých by ste sa mali informovať vopred.

Tak ako ľudia, aj psy potrebujú svoje stále miesto v byte. Vyžadujú si priestor na spanie, jedenie či hranie. Ak máte preto v pláne kúpiť si psa, vopred si tieto veci dobre premyslite. V opačnom prípade vám pes narobí viac starostí ako radosti.

Pokiaľ si chcete zaobstarať šteniatko, musíte myslieť na to, že to nebude spočiatku vôbec jednoduché. Takému malému stvoreniu totiž len ťažko vysvetlíte, že nemá trhať vankúše či zhadzovať veci z poličiek. Budete tak potrebovať veľa trpezlivosti a zároveň aj času.

man,with,his,dog,playing,in,the,park.,owner,hugs

Zdroj obrázka: Anton Watman / Shutterstock.com

Pred zaobstaraním si štvornohého miláčika myslite aj na potreby pre psov. Medzi tie patrí napríklad búda, miska na žrádlo a vodu, pelech, hračky či kvalitné vodítko. Tieto veci si máte možnosť vyhľadať cez Biano, kde sa vám zobrazia tie najvýhodnejšie ponuky od overených e-shopov. Práve pri tomto vyhľadávači máte možnosť ušetriť mnoho času. Ide totiž o mimoriadne efektívny nástroj, vďaka ktorému nakúpite všetko potrebné rýchlo a jednoducho.

Praktický tip: V tomto prípade platí, že menej je niekedy viac. Nenakupujte príliš veľa hračiek a iných potrieb pre psa. Zaobstarajte mu len to hlavné a najdôležitejšie.

Miesto na kŕmenie

V prvom rade by ste mali psovi vyčleniť miesto na kŕmenie. To môže byť v kuchyni, poprípade pri jeho pelechu. Keďže pes dokáže pri kŕmení narobiť poriadny neporiadok, odporúčame vám dať toto miesto do kuchyne.

Misky môžete zladiť aj s prvkami nachádzajúcimi sa v kuchyni. Vďaka tomu máte možnosť vytvoriť dokonalý celok. Odporúčame vám zaobstarať si dve misky, ktoré budú vyrobené z nerezu alebo kameniny. Rozhodne sa oplatí zainvestovať do kvalitnejších kúskov.

Náš tip: Zatiaľ čo na žrádlo odporúčame nerezovú misku, ktorá je hygienická a ľahko udržiavateľná, na vodu radíme kameninovú misku, ktorá sa psíkom horšie prekacuje.

Priestor na spanie

Chcete, aby váš pes spal s vami v posteli alebo sám v pelechu? Samozrejme, rozhodnúť sa môžete bez nás, no odporúčame zvoliť pelech. Aj pes totiž potrebuje svoje súkromie. Okrem toho, rozhodne by vám nebolo príjemné, keby vás v noci zobudilo chrápanie vášho domáceho miláčika.

Ideálny pelech pre psa

Čo sa týka pelechu, psa by ste naň mali učiť už od samého začiatku. V opačnom prípade si ho rozmaznáte a nebudete mať žiadne súkromie – či už vo vlastnej posteli, alebo na gauči. Skvelým riešením sú napríklad pletené koše, do ktorých vložíte prateľné vankúše.

Mimochodom, každému psovi ulahodí aj príjemná deka, ktorá bude určená len jemu.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Bezpečnosť je prvoradá

S vaším domácim miláčikom budete pravdepodobne spočiatku tráviť väčšinu vášho času. Príde však obdobie, kedy ho budete musieť doma nechať samého. Preto vám odporúčame pozatvárať miestnosti, kde má váš štvornohý priateľ zakázané ísť.

cute,dog,sleeping,in,bed,with,a,fluffy,toy,bear,
Zdroj obrázka: Aleksey Boyko / Shutterstock.com

Čo sa týka schodov, skvelým riešením je ochranné zábradlie. A ak si nechcete po príchode domov nájsť spúšť po psovi, mali by ste cenné veci a kvetináče uložiť na vyššie miesta. Starosti si ušetríte aj tým, že vaše steny vymaľujete umývateľnými farbami. Pes sa totiž vonku rýchlo zašpiní a takmer vždy si to odnesú biele steny.

Vlastná toaleta pre psa

Všetko záleží od toho, ako si vášho psa vychováte. Keď však budete tráviť celé dni v práci, odporúčame vám využiť domácu toaletu pre psa. Nemajte žiadne obavy zo zápachu. Ide o produkty navrhnuté a vyrobené tak, aby ich špecifický pach cítil len pes. Ušetríte si tak starosti v podobe umývania podlahy, v horšom prípade kobercov.

Nie každý pes totiž vydrží celý deň či celú noc bez vykonania potreby.

golden,retriever,puppy,looking,guilty,from,his,punishment
Zdroj obrázka: Olimpik / Shutterstock.com

Toaleta pre domáceho miláčika je skutočne skvelým riešením. Keďže pes nebude nútený zadržiavať potrebu, nevzniknú mu žiadne zdravotné problémy. Psa by ste mali na toaletu naučiť už v skorom veku, pretože neskôr by to mohlo byť problematické.

Dúfame, že sme vás našimi tipmi inšpirovali a zároveň veríme, že pre vášho nového štvornohého priateľa zariadite ten najlepší domov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *