Ako môžete na Vianoce ušetriť? Tieto tipy vám pomôžu

close,up,of,people,hand,work,calculator,and,money,coins,in

Vianoce sú za dverami a ak stále premýšľate, ako ušetriť na darčekoch, máme pre vás zopár overených tipov. Nemusíte sa nijako zvlášť obmedzovať, ušetriť môžete aj na maličkostiach.

V obchodoch na nás z výkladov pozerá vianočná výzdoba, zľavy kam sa pozriete a vy máte v hlave len to, ako ušetriť. Vianoce vedia byť pekne drahým sviatkom a v súčasnosti pri zvyšujúcich sa cenách chcú všetci ušetriť každé euro. Na kúrení napríklad ušetríte tak, že využijete vlastný krb, na darčekoch zase, že ich sami vyrobíte ale stavíte na veci z druhej ruky.

Nenakupujte pre seba

Ak chcete niečo ušetriť, ale ste zvyknutí si pre seba stále niečo kupovať, nech už to je oblečenie, knihy, šperky alebo len kávička na ceste domov z práce, nebude pre vás možno jednoduché sa týchto nákupov vzdať. Ale skúste to. Majte aspoň týždeň pevnú vôľu a keď danú vec naozaj nutne nepotrebujete, nepodľahnite nutkaniu si ju kúpiť. To isté sa týka aj nakupovania darčekov pre druhých. Možno patríte, k tým, kto by sa najradšej sám rozdal a tak nakupujete pre všetkých, čo vám cinkne do nosa. Lepšie ale urobíte, ak aj nad darčekom budete chvíľu rozmýšľať, než ho pôjdete kúpiť.

Vzdajte sa drahých darčekov

Deťom by určite spravil radosť napríklad nový telefón alebo počítač. No ak na to práve nemáte, nekupujte ich. A už vôbec nevyužívajte pôžičky na darčeky, ktoré majú často veľmi vysoké úroky a v konečnom dôsledku vás ešte viac finančne vyšťavia. Radšej zvoľte alternatívu a vyberte niečo lacnejšie. Napríklad novú počítačovú hru alebo obal na telefón. Dôležité je tiež deťom vysvetliť, že aj keď nedostanú najnovší telefón, neznamená to, že ich nemáte radi.

Vyrobte darček vlastnými rukami

Vlastnoručne vyrobený darček často poteší omnoho viac než ten kúpený. Obdarovaný uvidí vašu snahu, bude vedieť, že ste naňho pri tvorení mysleli a bude preňho o to vzácnejší. Nemusíte byť tým najzručnejším človekom pod slnkom, no podľa návodu z videa určite zvládnete aj vy vytvoriť nejakú maličkosť.

Hľadajte veci z druhej ruky

Antikvariáty sú plné vynikajúcich a často aj vzácnych kníh. Keď nie z hľadiska ceny, tak z emocionálnej stránky určite. Možno tu nájdete knihy, ktoré už sa dnes nedajú zohnať, alebo knižné obálky, ktorých dotlač sa nechystá. V second-handoch s oblečení zase viete nájsť kúsky, ktoré nikto iný mať nebude. A ak zapátrate, možno nájdete aj oblečenie a doplnky od módnych návrhárov ako Chanel alebo Yves Saint Laurent. Chce to len trochu hľadania, no výsledok stojí za to.

Tip: Hľadáte dokonalý darček? Pozrite sa na ponuku v autobazáre Offero, kde nájdete retro doplnky aj nábytok či knihy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *