Vyrobte si aromatickú sviečku z kávových zŕn a vanilkových strukov

Pri prechádzke v parku alebo pri večernej prechádzke vo svojej vlastnej záhrade môžete nájsť vhodné vecí, ktoré môžete použiť na vytvorenie vlastného svietnika. Príroda nám poskytuje jedny z najkrajších materiálov. Všetci milujú mäkké svetlo sviečok a kúzelné atmosféru, ktoré vytvárajú. Kombinujte krásu prírody a trblietavosť a lesk sviečok na vytvorenie týchto rozprávkových svietnikov. Svoje miesto si nájdu v interiéri, ale dokonale sa hodia aj do záhrad, na terasy alebo balkóny. Počas dlhých letných večerov vám môžu spríjemňovať atmosféru pri grilovaní, v zimnom období nabudia pocit tepla a bezpečia. Poďte si prečítať ako vytvoriť vonnú sviečku z kávy a vanilkových strukov.

e444be432cc2d3733cac1e5ec09b4ef3

Na výrobu budete potrebovať:

Malú misku alebo pohár. Vo vašej kuchyni určite nájdete vhodný materiál.
Sviečkový vosk. Milujem sekanie starú neparfumované sviečku a opätovné použitie vosku. Alebo si môžete kúpiť aj voskové žetóny v obchode remeslá.
Knôt na sviečku
Kávové zrná
Nakrájané vanilkové struky

Odporúčame používať sójový vosk miesto klasického parafínového. Sójový vosk je vyrobený zo sójových bôbov, čo znamená, že je 100% prírodný, obnoviteľný a ekologický.

Postup:

Roztavte vosk, môžete použiť mikrovlnnú rúru. Prilepte knôt na dne nádoby alebo ho stačí pridržať v rukách na jednom mieste (v hornej časti, samozrejme). Nalejte menšiu vrstvu vosku a pridajte vrstvu kávových zŕn a vanilkových bôbov. Potom vyplňte zvyšok šálky s voskom. V prípade potreby upravte knôt a nechajte vosk stuhnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *