Vianočný stromček 4 – krát inak

Obdobie Vianoc má svoju jedinečnú atmosféru, ktorú si pravidelne raz do roka snažíme vytvoriť aj v našich domovoch. Jedným z hlavných nositeľov tejto atmosféru je určite vianočný stromček. Ten sa dá ozdobiť na množstvo spôsobov a je len na vás, aký budete mať doma vy. My vám prinášame zopár tipov, aké podoby by váš tohtoročný vianočný stromček mohol mať.  Za spoluprácu Ďakujeme Vianočnej Predajni.

Aký vianočný stromček? Živý alebo umelý?

1. Príroda v domácnosti

Už tradičným trendom pri zdobení stromčekov je používanie prírodných motívov. Či už máte stromček živý, alebo umelý, naturálne prvky vnesú do domácnosti pocit nefalšovanej prírody. Použiť môžete napríklad ozdoby vyrobené z dreva, ku ktorým je ideálne doladiť ostatné ozdoby na stromčeku v krémových farbách. Takýto stromček môžete tiež veľmi jednoducho doplniť o vlastnoručne vyrobené vianočné ozdoby. Nie je nič jednoduchšie, ako sa ísť prejsť do lesa, nazbierať zopár šišiek a doma z nich urobiť ozdoby na stromček. Ak by ste chceli stromčeku pridať trochu viac lesku, šišky môžete jemne postriekať strieborným sprejom. Do vyrábania vianočných ozdôb môžete zapojiť aj deti a užiť si tak spoločne tú pravú vianočnú atmosféru v kruhu rodiny.

Prírodný vianočný stromček

2. Stromček na stene

Existuje viacero možností, ako si spraviť stromček netradične, prípadne až extravagantne. Jednou z nich je vytvoriť stromček priamo na stene. Že si to neviete predstaviť? Tak napríklad tento stromček z brezových konárikov. Jednotlivé konáriky sú pripevnené na stene zospodu od najdlhšieho postupne po najkratší tak, aby vytvárali siluetu stromu. Ak chcete takýto stromček, konáriky po pripevnení už len dozdobíte podľa vlastného uváženia. Ozdoby môžete zavesiť buď na malé vyčnievajúce halúzky, alebo požiť malé klinčeky, ktoré nebudú príliš vidieť. Na takýto stromček je samozrejme možné použiť konáriky z akéhokoľvek stromu. Dôležité len je, aby boli čo najviac rovné a bez nejakých väčších vyčnievajúcich halúzok. Alebo ak nechcete používať drevo, môžete zvoliť ľubovolný materiál podľa vlastnej chuti, hlavne, aby sa páčil vám.

Najkrajšie vianočné ikebany

3. Biele Vianoce

Nie vždy sa vydarí, že na Vianoce napadne sneh a my si môžeme vychutnávať pohľad na bielu krajinu. Je tu však možnosť si do bielej farby zahaliť vianočný stromček a dodekorovať tak aj celú domácnosť. Biela je už tradične farbou minimalizmu, takže pokiaľ si nepotrpíte na prílišnú prekombinovanosť, práve biela bude pre vás tým správnym rozhodnutím. Biela farba tiež predstavuje čistotu, pokoj a nehu a pre vianočnú atmosféru sú typické presne aj tieto prívlastky. Ak sa rozhodnete pre jednofarebný stromček v bielej, nebude ťažké nájsť vhodné ozdoby. Pri bielej sú vítané ozdoby v tvare vločiek, ktoré ešte viac umocnia atmosféru zimnej rozprávky. Môžete však použiť akékoľvek tvary a motívy, stačí sa len držať jednej farby a vianočnú výzdoba bude pôsobiť dokonale jednotne.

  vianočný sromček luxusný

4. Farby, farby, farby

Opäť niečo pre ľudí s dušou experimentátora – oblečte svoj vianočný stromček do farieb! A pokojne hocakých, aj takých, ktoré vám nenapadnú ako prvé pri slove Vianoce. Ružová, fialová, alebo neónová zelená budú svedčať vianočnému stromčeku tak isto, ako klasická červená, či krémová. Netradičné farby vám do domácnosti vnesú veľkú dávku ľahkosti a hravosti a takýmito farebnými kreáciami určite potešíte aj vaše deti. Farebné ozdoby môžete doladiť akýmikoľvek svetlami. Či sa rozhodnete pre biele, alebo farebné, oboje budú farebnú výzdobu určitým spôsobom dopĺňať. Ak by ste túto farebnosť chceli viesť až do miernych extrémov, skúste použiť aj veľa trblietavých a lesklých materiálov, napríklad na organze, ktorú môžete omotať okolo stromčeka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *