Biela farba nikdy nevyjde z módy

Objavte svetlo a zbavte priestor temných farieb. Urobte to zakomponovaním bielej farby do priestorov vašich domov. Biela farba je a vždy bola v interiéroch veľmi obľúbená. Dá sa ľahko kombinovať s inými farbami, vyvoláva pocit čistoty a nevinnosti. Preto je v západných kultúrach tradíciou, že nevesty nosia biele šaty. Dokonca aj vo westernových filmoch sa dobrý hrdina odlišuje od toho zlého tým, že má na sebe bielu farbu, zatiaľ čo záporná postava nosí niečo čierne. Je veľmi vhodná v malých priestoroch, ktoré dokáže opticky zväčšiť. Veľmi vhodnú kombináciu tvorí s tmavým drevom. Vyvoláva príjemný kontrast.

a5d5398bba3d220afb58400694e118d2

Rovnako ako čierna farba, biela sa radí tiež k neutrálnym farbám a často sa používa ako pozadie na webe. Existuje mylná predstava, že biela farba je nudná a jej výber je predvídateľný. Existuje mnoho bytových návrhárov, ktorí s touto farbou veľmi radi pracujú a ich výsledky vzbudzujú obdiv.

Biela stena je nadčasová a je kombináciou s inými farbami môžete ľahko meniť atmosféru vášho bytu.

 

Nie je biela ako biela

Existuje mnoho variácií bielej farby.  Odtiene bielej farby zahŕňajú starožitnú bielu, krémovú, béžovú, papierovú bielu , snehovú bielu, perlovú a slonovinu. Tiež sa môžu objaviť mäkšie alebo menej ostré odtiene ako čisto biela.

6481e3b5f19f856f151795493504db6a

 

Vhodné kombinácie

 

Biela farba môže byť vhodne použitá so svetlou modrou, ak chcete vytvoriť akcent vhodný na zimu. Ak bielu farbu skombinujete s odtieňmi žltej, vytvoríte letnú atmosféru.

Dobre sa hodí aj v kombinácii s tmavo červenou, modrou, zelenou a fialovou farbou. Touto kombináciou môžete výrazne oživiť dizajn vo vašej miestnosti. Pre Američanov, Francúzov, Britov a Švédov kombinácia červenej, bielej a modrej vytvára vlasteneckú paletu. Nezavrhnite ani čierno bielu kombináciu. Čierna a biela vytvárajú spolu kontrast a môžu sprostredkovať pocit vážnosti a drámy.

88acd0ba6ac1bf5fb115a60046c085a5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *