Poradíme vám ako vyberať správne obrazy do interiéru

Možno to poznáte aj vy. Rozhliadate sa po vašom doma či byte a máte pocit, že tam niečo chýba. Niečo, čo by interiéru dodalo nový šmrnc a výraz.

Ale zároveň by to nemalo zaberať príliš veľa miesta. Márne rozmýšľate aký bytový doplnok by spĺňal tieto parametre? Nezúfajte, máme pre vás tip.

Kúsok umenia, ktorému sa ľudstvo venuje od nepamäti. Áno, tou odpoveďou a správnym tipom od nás sú obrazy. Osviežite nimi akýkoľvek priestor doma, ale napríklad aj v kancelárii. Že neviete ako si vybrať? Tak potom čítajte ďalej.

Obrazy na stenu v našom katalógu

Aký motív

Pri výbere umenie akéhokoľvek druhu hrá nezanedbateľnú úlohu vkus toho, kto vyberá. Ten rozhoduje o tom aký motív, aké farby a aký dizajn obrazu sa nakoniec posunie na piedestál víťazov.

Pri výbere obrazu zvážte v prvom rade to, kam ho plánujete umiestniť. Charakter miestnosti vám môže výrazne „našepkať“ po ako obraze siahnuť. Prečo obrazy do spálne podľa feng šuej? Pretože spálňa by mala byť izbou plnou harmónie a pokoja a presne tieto momenty z feng šuej symboliky vyžarujú.

Pri obraze na chatu tiež zvolíte určite príhodnejšiu tematiku ako výhľad na New York alebo Londýn. Jemná krajinka sa bude hodiť oveľa viac.

Aký rozmer

Nie len pocit a vkus, ale aj čistá pragmatickosť by vám mala pri výbere obrazov asistovať.

Rozmer obrazu môže byť neuralgickým bodom, kvôli ktorému jeho kúpa padne. Alebo naopak, poviete si, tento budete presne pasovať, beriem ho! Aby došlo na práve túto variantu, overte koľko priestoru na stene môžete obrazu dopriať.

Ak je to skôr menšia plocha, vyberajte obrazy, ktoré k nej budú svojou veľkosťou adekvátne pasovať. Na menšie plochy sa hodia jeden či dva malé obrázky. Väčšie a rozmernejšie steny, napríklad v obývačkách, znesú aj naozaj veľké plátna. Pokojne aj viacdielne, ktoré si upravíte podľa seba.

Ako ho umiestniť

Ďalšia z vecí, ktoré by ste pred kúpou mali poriadne zvážiť. Nový obraz je ako nový kus nábytku – predpokladáme, že si ho nekupujete preto, aby ste ho za pár týždňov odložili.

Ak sa má stať novou stálicou v interiéri, mali by ste mu nájsť pevné a stále miesto. Obrazy vešajte približne do úrovne očí. Sú na to čisto logické dôvody, veď maľba potrebuje vyniknúť pred zrakmi svojich obdivovateľov. Skvelé miesta pre obrazy sú napríklad nad krbom alebo sedačkou. Ani privysoko, ani prinízko, aby na ne nesadal prach a nepoškodili sa. Vyvarujte sa tiež vystavovania obrazov priamemu slnečnému svetlu. UV žiarenie by mohlo farby poškodiť.

Tip na obraz do obývačky

Obývačka väčšinou plnia, okrem iných, aj reprezentačnú funkciu. Veď kam inam usadíte návštevu ak nie do obývačky?

Obývacie priestory si stále nesú istý punc honosnosti a jedinečnosti, žiadna iná izba v dome či byte taký výraz nemá. Prispôsobiť by sa jej mali aj obrazy. Ak chcete, aby opticky dominovali, môžete farby, ktoré budú kontrastovať s interiérom.

Často je k videniu obývačka v béžových až tmavých farbách v spojení s bielou. S takto ladeným štýlom by skvele kontrastoval obraz, ktorého dominantnou farbou by bola červená.

Obrazy v červenom odtieni v našom katalógu

Ak ale chcete priestor len vhodne doplniť, potom by farby na obraze mali korešpondovať s tými v interiéri. Obraz tak zapadne ako ďalšie sklíčko do mozaiky celku.

Tip na obraz do spálne

Spálňa je ďalšou izbou, kde si obrazy často nachádzajú svoje miesto. Ako sme už spomínala, spálňa by mala už na prvý dojem budiť výraz miesta, kde by ste si radi oddýchli. Mala by byť skôr vzdušná a svetlá, to znamená vybavenie nábytkom len do nevyhnutne nutnej miery.

Čo sa farieb týka, tie by mali byť skôr teplé a jemné. Skvelé sú napríklad zelená alebo žltá v jemných pastelových odtieňoch. Ani obraz by z tohto koloritu nemal vybočovať, veľké kontrasty sú skôr na škodu. Maľované obrazy slnečníc ako zhmotnená inšpirácia dielom Vincenta van Gogha budú určite dobrou voľbou. Prípadne krajinky alebo zátišia. Jednoducho, otvorené priestory plné zelene.

Obrazy so slnečnicami v našom katalógu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *