Krb v obývacej izbe.

Krb v obývačke spĺňa nielen estetickú funkciu, ale v zime a na jeseň aj praktickú. Ak si vybudujete moderný krb, ktorý je napojený na prieduchy, bude Vám teplo nielen v obývačke, ale aj iných častiach domu.

Krb v byte

Krb sa dá zhotoviť aj v bytovom dome, ak je možnosť napojiť sa na komín. Tento proces je zložitejší, ale výsledok stojí zato. Útulné prostredie si môžete vytvoriť aj uprostred mesta v byte. Ako prvý úkon musíte oznámiť tento zámer vytvoriť krb správcovi. Váš návrh musí odhlasovať vo váš prospech nadpolovičná väčšina vlastníkov bytov na bytovej schôdzi. Taktiež sa musíte pri stavbe a realizačných prácach poradiť s odborníkmi a skutočne precízne vykonať všetky úpravy. Akékoľvek pochybenie by ohrozilo nielen Vás, ale aj ostatných obyvateľov bytového domu.
Samozrejme po úvodných peripetiách a prácach Vás pri správnom používaní bude krb tešiť veľmi dlhú dobu.

krb

V niektorých starších domoch plnil krb v obývačke najmä estetickú funkciu a slúžil na doplnkové kúrenie v danej miestnosti. V súčasnosti pri stavbe nového obydlia alebo rekonštrukcii, by bola škoda nevyužiť výhody prikurovania v krbe. Krb môžete umiestniť do rohu miestnosti alebo do stredu. Podľa toho aký model vám viac vyhovuje.

Najdrahšia položka je krbová vložka. Má dlhú živostnosť a pri pravidelnom vykurovaní drevom sa investícia do krbu rýchlo vráti vo forme ušetrených financií vynaložených na ústredné kúrenie. Pri stavbe krbu by ste si mali dávať pozor, aby ste pri umiestňovaní krbu mali pripravenú podlahu. Nemal by sa umiestňovať na parkety, plávajúcu podlahu a podobne. Najvhodnejšie je po osadení krbu odborníkmi menší priestor, ktorý lemuje krb obložiť dlažbou alebo kameninou. Je to praktické z bezpečnostných dôvodov. Taktiež sa môžete rozhodnúť či chcete otvorený krb alebo krb s dvierkami. Krby so sklenými dvierkami prevládajú, pretože sú bezpečnejšie. Drevo v uzavretom krbe horí dlhšie akumuluje teplo. V prípade krbu bez dvierok získavame len málo tepla.

krb

Ak už ste sa rozhodli pre akýkoľvek typ krbovej vložky, nezabúdajte na bezpečnosť a kozub vám bude mnoho rokov robiť radosť. Posedenia pri kozube sú v rodinách veľmi obľúbené. Obyvatelia sa cítia útulnejšie a majú pocit pohody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *