Správny výber koberca môže spestriť váš domov

Jeden z najjednoduchších a najefektívnejších spôsobov ako zakončiť vzhľad miestnosti je správny výber a umiestnenie koberca. Pri zariaďovaní miestností by ste napriek tomu mali rozmýšľať o výbere koberca v predstihu. Správna dekorácia koberca spočíva na princípoch správneho pomeru. Dôležité je brať do úvahy farbu a textúru a prvky štýlu.

Koberček môže dramaticky zmeniť vzhľad a dojem z miestnosti, takže pred kúpou je dôležité uvedomiť si základné pravidlá a zásady.

Dvakrát meraj, raz kupuj!

Pred kúpou koberca sa uistite o vašej predstave, akú funkciu má koberec v miestnosti spĺňať. Môžete použiť rôzne veľkosti kobercov. Pomocou veľkého koberca môžete vytvoriť súdržný dizajn. Ak uvažujete o koberci, ktorý bude pokrývať veľkú plochu, je potrebné počítať aj s nábytkom. Prajete si koberec zastrčiť pod svojim kreslom alebo sedacou súpravou alebo má vytvárať hranicu? Pri zvolení menšieho koberca nechajte 45 až 91 centimetrov medzi kobercom a stenou. Vytvoríte tak efekt, ktorý bude lahodiť oku.

Pred výberom koberca je dôležité zvážiť veľkosť, tvar a jeho umiestnenie

Pri nákupe kobercov vás môže prekvapiť ich široký výber. Niektoré koberce môžu mať rozpoznateľný štýl, môžu byť ozdobené kvetinovými, geometrickými vzormi alebo môžu byť jednofarebné. Môžete si vybrať z ponuky tradičných alebo moderných kobercov. Súčasné koberce sú moderné a bežne majú vzory s čistými líniami. Tradičné koberčeky sú zdobené typickými komplikovanými vzormi. Tieto koberčeky vám môžu pripomínať perzský štýl. Tie koberce sa posledné roky opäť vracajú do módy. Na trhu možno dostať aj prechodné koberce, ktoré tvoria prechodný mostík medzi tradičnými a modernými kobercami. Sú vhodnou voľbou pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť.

rug-1088557_1920

Funkčné koberce

Na chodbách, na schodisku a v ďalších stiesnených priestoroch sú vhodné dlhé a úzke koberce, ktoré pomáhajú chrániť vaše podlahy v miestnostiach s vysokou frekvenciou pohybu osôb. Plnia teda svoju funkciu a chránia podlahu pred poškodením, ale zároveň do miestnosti vnášajú farbu a eleganciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *