Čo nesmie chýbať v perfektnej spálni

Spálňa je veľmi osobný priestor, a preto pri jej zariaďovaní je potrebná určitá dávka opatrnosti. Správne upravená a udržiavaná spálňa môže ovplyvniť vašu produktivitu do značnej miery nielen v osobnom, ale aj v profesionálnom živote. Spálňa je miesto, ktoré má plniť jednoduchú, ale pritom veľmi dôležitú úlohu. Je to miesto, ktoré nám má poskytnúť pohodlie, relaxáciu, odpočinok a najmä zdravý spánok, po ktorom zostaneme nabití do ďalšieho dňa.

Jednotnosť

Či už je to farba, štýl, téma alebo vzor, vyberajte ich tak, aby tvorili synchronizáciu a priestor vytváral súdržný pocit.

Investovať do matraca sa oplatí

 Štúdie hovoria, že človek strávi 30% jeho života v posteli. Preto výber matraca určite nezanedbávajte. Táto investícia sa vám oplatí a vráti sa vám v podobe dobrého spánku a odpočinutého tela. Investujte do vysoko kvalitného matraca. Zapamätajte si, že vysoko kvalitný matrac vydrží dlhšie ako desať rokov, zatiaľ čo lacný nemusí prežiť ani polovicu tohto obdobia.

Pohodlné podušky a vankúše

Pohodlie hrá v spálni hlavnú rolu. Preto sa ubezpečíte, že ani vankúše vám nijakým spôsobom nebudú brániť v pohodlí a ich veľkosť voľte vzhľadom na veľkosť lôžka.

Dobrá posteľná bielizeň

Dôležitý je aj výber materiálu, do ktorého svoju posteľ oblečiete. Materiál by mal byť príjemný na dotyk, nemal by nás škrabať.

Praktický nočný stolík

Nočné stolíky nie sú len kusmi nábytku, ale slúžia aj ako ozdoba, ale aj praktický pomocník, do ktorého si môžeme odkladať veci. Na stolík môžete položiť lampu, rozčítanú knihu, pohár vody, čo vás len napadne. Všetko budete mať po ruke. Ak si prajete, aby bolo viac dekoratívny, položte naň črepníkové rastliny.

bedside-1208194_1920

Koberec

Ráno, keď vstanete z postele a svoje nohy položíte na tvrdú a chladnú podlahu, nie je to nič príjemného. Tento problém ľahko vyriešite tým, že si pred posteľ dáte mäkký koberec.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *