Spálňový nábytok z masívu – nábytok s vysokou životnosťou

Drevo dnes patrí medzi najobľúbenejšie a najkvalitnejšie materiály na trhu. Je odolné, vydrží dlhé roky a taktiež je veľmi štýlové. Vďaka nemu prinesiete do miestnosti závan prírody a luxusu. Premýšľate nad tým, aký nábytok kúpiť do spálne? Vyskúšajte masív aj vy a uvidíte, že rozhodne ľutovať nebudete.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Výhody masívu

Na začiatok si spomeňme nejaké tie výhody masívu. Medzi tie najzákladnejšie patrí vysoká odolnosť a dlhá výdrž. Spravidla sa čas používania masívneho nábytku udáva na 20 – 30 rokov. Práve to je aj dôvod, prečo sa do masívu rozhodne oplatí investovať.

Trendy sa neustále menia a každým rokom prichádza niečo iné. To, čo však stále zostáva, je masív. Ten je nadčasový a veľmi moderný neustále.

Dôležité je spomenúť aj jednoduchú údržbu. Jediné, o čo sa musíte postarať je, aby masív nebol vystavený príliš dlho väčšiemu objemu vody. Drevo by sa mohlo poškodiť. A pravidelne, aspoň raz za dva mesiace, ho ošetrite prípravkami na drevo.

Masív je skvelý, ale …

Na začiatok je dobré povedať si nielen benefity a dobré stránky masívu, ale taktiež jeho menšie nevýhody, s ktorými by ste sa po kúpe mohli stretnúť. Pri vyberaní nábytku z masívu myslite na to, že je naozaj veľký a masívny. Preto sa nehodí do malej miestnosti, ako napríklad spálňa v byte.

Druhou menšou nevýhodou môže byť jeho cena. Pripravte na, že za masívny nábytok si budete musieť priplatiť. Tieto financie však rozhodne stoja za to.

Aký nábytok?

Keď už viete niečo o masíve a nielen jeho výhodách, ale taktiež menších nevýhodách, poďme si povedať, aký typ nábytku sa do spálne hodí. Okrem postele, ktorá vám možno napadla ako prvá, môžete staviť na štýlové nočné stolíky, komodu, väčšiu skriňu alebo dokonca aj kreslo. Fantázií sa medze nekladú.

Myslite však na to, že na veľkú masívnu skriňu budete potrebovať aj dostatok priestoru. Ak máte väčšiu spálňu, pokojne to môže byť jediný kus nábytku, ktorý sa v nej bude nachádzať. Masív je sám o sebe dosť výrazný a pritiahne všetku pozornosť. Netreba ho ničím dopĺňať.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Dizajn

Výhodou dreva je najmä to, že je veľmi variabilné. To znamená, že sa vie prispôsobiť presne podľa vášho štýlu. Či už chcete do spálne niečo tmavšie alebo bledšie, výber je na vás. Masív má naozaj široké pôsobisko.

Tou najväčšou výhodou, ktorá sa však s celým dizajnom spája je fakt, že každý kúsok z masívu je jedinečný. Ten, ktorý budete mať doma v spálni vy, nebude mať nikto iný. Aj dve tie isté komody budú vždy jemne odlišné.

Tipy na záver

Pri masíve myslite na to, že je síce odolný, no náchylný voči viacerým veciam. Jednou z nich je spomínaná vlhkosť a voda. Druhou z nich je priame slnečné svetlo. To je aj dôvod, prečo by malo byť jeho umiestnenie dopredu poriadne premyslené. Vyberte mu miesto ďalej od okna a miesta, kde pravidelne svieti svetlo.

Pred kúpou nezabudnite na rozmery. Masív môže byť omnoho väčší než sa vám zdá. Preto je potrebné zistiť si dopredu, či sa vám do spálne zmestí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *