Závesy, žalúzie, rolety, záclony a ich vplyv na náš spánok

Spánok hrá dôležitú úlohu pre udržanie dobrého zdravotného stavu a pohody v našom živote. Dostatok kvalitného spánku v správny čas môže pomôcť ochrániť naše duševné zdravie, fyzické zdravie a kvalitu života. Preto je dôležité spraviť všetko preto, aby náš spánok bol čo najkvalitnejší a ničím nerušený. Vedeli ste, že na kvalitu spánku môže vplývať aj okenné príslušenstvo?

Výber nie je jednoduchý

Vybrať správne závesy na okná spálne môže byť naozaj ťažké rozhodnutie. Nesmieme zabúdať na to, že súkromie je veľmi dôležité a preto izoláciu pred svetlom a hlukom nesmieme zanedbať. Ak má náš spánok zdravý cyklus, znamená to, že sa prebúdzame s prirodzeným svetlom. Pýtate sa, či existujú nejaké praktické spôsoby ako obliecť okná vašej spálne tak, aby bol podporený váš pohodlný spánok a príjemné ranné vstávanie? Prečítajte si základné pravidlá ako to dosiahnuť.

 

Hotely často obliekajú okná svojich izieb vrstvou ťažkých závesov a vrstvou priesvitnej záclony. Javí sa to ako praktické riešenie, ktoré je vhodné aj pre domácu spálňu. Umožňuje to blokovať značnú časť nočného svetla a hluku a pri ponechaní voľnej spodnej časti okna nič nebráni tomu, aby sa cez okno do našej izby predieralo ranné svetlo, a napriek tomu dosiahneme úplne súkromie vďaka závesom.

 

Záclony vrstvené tkaninou alebo žalúzie predstavujú tiež dobrú voľbu. Látkové rolety blokujú väčšinu svetla, ale ak zvolíte záclonu z ľahkého tenkého materiálu, dostanete dostatok presvitajúceho svetla v dopoludňajších hodinách. Roštové bambusové odtiene sú peknou alternatívou, ktorá nám v noci poskytuje súkromie, ale keď vyjde slnko, dovoľujeme mu presvitať do spálne.

 

Ďalšou možnosťou sú rímske rolety. Tie poskytujú farbu a štruktúru tkaniny alebo textúry vlákien a tlmia hluk. Rolety a žalúzie sú účinné pri ovládaní osvetlenia. Môžete si vybrať z rôznych farieb, ktoré môžu podškrtnúť štýl a charakter miestnosti, čiže fungujú aj ako bytový doplnok, ale zároveň chránia pred hlukom a svetlom.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *