Triky a tipy pre optické zväčšenie malého priestoru

Ak žijete v malom dome a máte obavy o nedostatku miesta, môžete sa prestať báť. Existuje mnoho spôsob, ako sa váš domov môže zdať byť väčší a priestrannejší.

Zbavte sa neporiadku

Niet pochýb o tom, že najjednoduchší a najlacnejší spôsob ako docieliť, aby váš domov vyzeral byť väčší, je zbavenie sa neporiadku a zbytočných vecí. Vďaka neporiadku môže aj veľká miestnosť vyzerať menšie. Zbavte sa položiek, ktoré nepoužívate alebo ich darujte na charitu. Ak žijete v obmedzenom priestore, nedávajte príliš veľa objektov na pulty, kuchynské linky. Nie je vhodné ani pokrývať steny obrazmi.

Svetlo je dôležité

Zapamätajte si, že svetlý interiér vyzerá byť väčší ako ten tmavý. Inštalujte do miestnosti svietidlá, aby miestnosti vyzerali jasnejšie.

Nábytok s možnosťou viacúčelového využitia

Vytvorenie multifunkčného nábytku pre malé priestory sa stalo horúcim trendom. S rastúcou populáciou vo veľkých mestách sú ľudia nútení žiť v tesnejších obytných miestnostiach. Nezabúdajte na to, že vy nemusíte žiť nepohodlne len preto, že váš domov nie je veľký. So správnymi kusmi nábytku, môžete vytvoriť interiér, ktorý je vzdušný a príjemný. Porozmýšľajte nad konferenčným stolíkom, ktorý sa dá transformovať na jedálenský stôl, vhodné sú postele a gauče s úložným priestorom.

Pokúste sa o vytvorenie symetrie

Symetria je ideálna pre malé plochy, pretože maximalizuje ich funkciu a vzhľad. Premýšľajte o tom, ako bude nábytok v každej miestnosti využívaný a snažte sa ho umiestniť s cieľom uľahčiť jeho funkciu a vytvoriť príjemný priestor.

Nevyhýbajte sa veľkým kusom nábytku

To, že máte malý interiér neznamená, že by ste mali používať výlučne len malé kusy nábytku. Jeden veľký kus nábytku je lepší ako mnoho menších.

Vytvorte harmóniu

Zdržte sa toho, aby ste vytvorili príliš veľa kontaktných miest. Miestnosť s príliš mnohými kontaktnými miestami vyzerá chaoticky a menšie. Snažte sa vytvoriť ústredný bod, ktorý je zaujímavý a rozširuje priestor. Bude odvádzať pozornosť od malého priestoru. Týmto ústredným bodom môže byť zaujímavý koberec, krb alebo okno s pekným výhľadom.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *