Kreatívne nápady pre spoločnú detskú izbu

 

Pri zdieľaní spoločnej izby u súrodencov, treba dbať na to, aby plnila svoj účel pre obe, prípadne viac detí. Pre rodičov to môže byť často skľučujúca úloha. Musia myslieť na skladovací priestor, individuálny štýl a potreby každého dieťaťa.

My vám poskytneme pár užitočných tipov, ktoré sú potrebné na prekonane bežných konštrukčných problémov a pre vytvorenie funkčného priestoru pre vaše ratolesti.

Spoločná izba pre brata a sestru

Navrhnúť spoločný priestor pre brata a sestru nemusí byť až tak náročné.
Vaším prvým krokom by malo byť vybratie základnej farebnej palety pre hlavné prvky miestnosti (steny, koberec, nábytok). Najvhodnejšie je voliť neutrálne farby. Farebné kombinácie bielej, tyrkysovej a sivej farby fungujú dobre a sú vhodné pre chlapcov i dievčatá.

Pre doplnenie základnej palety farieb a vzorov skúste pridať akcenty žltej, napríklad v doplnkoch. Geometrické vzory, ako sú pruhy a kruhy nebudú vadiť ani dievčatám a ani chlapcom.

Pri výbere nábytku prihliadajte na čisté línie a neutrálnu tematiku ( vyhýbajte sa vzorom, napríklad pretekárskym autám, Barbie vzorom a podobne).

Vyberte dizajnové prvky, vďaka ktorým sa budú v izbe cítiť príjemne obaja. Prispôsobte príslušenstvo v izbe tak, aby vedeli, čo komu patrí. Pomôžu vám v tom háčiky s menami alebo iniciálami.

Prvá vec, ktorú treba riešiť je rozloženie nábytku. Pokiaľ je to možné, umiestnite postele v protiľahlých rohoch. Včleňte do izby prvky, ktoré budú vašim deťom ukazovať ako rastú. Fotografie celej rodiny, zarámované odtlačky prstov, kresby a iné výtvory vnesú rodinnú atmosféru do celej miestnosti.

Vytvorenie úložného priestoru

Nájdenie vhodnej miestnosti, kde sa vojde nábytok a skladovací priestor pre obe deti je jednou z najdôležitejších úloh pri navrhovaní spoločnej detskej izby. Tu budete musieť využiť svoju vynaliezavosť a kreativitu. Dôležité je, aby miestnosť stále pôsobila priestranne a bolo v nej dostatok miesta na hranie. Ak sú deti dostatočne staré, určite vám mnoho priestoru ušetrí poschodová posteľ. Poschodová posteľ je efektívne využitie priestoru a často má vstavané úložné priestory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *