3 jednoduché izbové rastliny, ktoré skrášlia váš domov

Rastliny a kvety sú jedným z jednoduchých spôsobov ako spraviť domácu výzdobu. Vytvárajú atmosféru, ktorá vyžaruje pozitivitu. Či už je to konferenčný stolík alebo rohový stôl, ktorý sa nachádza v spálni, v chodbe alebo v obývačke, kvetina je dokonalým riešením ako vyplniť prázdny roh. Pri rušnom životnom štýle, ktorý väčšina z nás žije, nám rastlina môže pomôcť navodiť prirodzenú rovnováhu. Preto sú posledné roky také populárne. Nielen v našich domovoch, ale aj v renomovaných hotelov, v nemocniciach, na úradoch môžeme vidieť, že je zeleň často súčasťou interiéru. Ak sú rastliny umiestnené na správnom mieste, môžu dodať priestoru špecifický nádych, pôsobia elegantne a zdvorilo. Tí, ktorí často cestujú alebo nemajú čas na pravidelnú starostlivosť o kvety, je tu náhrada v podobe umelých kvetín.

Rastliny, ktoré sa dajú jednoducho pestovať a nepotrebujú špeciálnu starostlivosť

Aloe vera

Táto šťavnatá rastlina s dlhými špicatými listami má liečivé vlastnosti, ktoré pravdepodobne dobre poznáte, ak si čítate etikety rôznych výrobkov a mastičiek. Menšie odrody aloe vera fungujú výborne v malých a slnečných vnútorných priestoroch. Táto izbová rastlina preferuje suchú pôdu, eliminujte časté zalievanie pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

aloe-vera-918662_1920

Pothos

Má schopnosť čistenia vzduchu, dokáže absorbovať toxíny, napríklad formaldehydu z materiálov v domácnosti, ako je koberec. Veľmi dobre sa mu darí v závesnom kvetináči.

Rastlina má rada dobre svetelné podmienky a normálnu izbovú teplotu. Stonky je nutné z času na čas zastrihnúť.

pothos

Fikus

Tento vnútorný strom má lesklé listy a je vhodným doplnkom do každej miestnosti.

Fikus má rad plné slnko alebo aspoň jasné filtrované slnko. Väčšina odrôd preferuje niekoľkodňové suché pôdy medzi dôkladným zalievaním. Uprednostňuje izbovú teplotu.

ficus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *