Interiér v námorníckom štýle

Na mori je niečo romantické, čo v nás vyvoláva príjemné pocity. Keď včleníme myšlienku hlbokého mora do našich domovoch, môže to náš interiér príjemne ovplyvniť. Hlboké odtiene námorníckej modrej, zvetrané drevo, ktoré nájdeme na nádherných lodiach a akcenty, ktoré pripomínajúce plávajúce lode sú skvelou voľbou pre náš interiér. Všetky tieto veci však môžu pôsobiť aj trochu chladne, najmä počas jesene a zimy. Tu sú štyri triky ako udržať váš námorný dekor stále útulný.

Vytvorte pohodlnú atmosféru

Námornícky štýl používa tematiku zvetraných lesov, ktoré pripomínajú lode a sudy. Mali by ste si byť vedomí toho, že ak použijete príliš veľa tohto materiálu , miestnosť môže nadobudnúť pocit, že je krutá a holá. Preto je dôležitá kombinácia s ostatnými prvkami. Rustikálny materiál a drevo spárujte s hrubými nadýchanými vankúšmi a sedacími súpravami v krémovej, šedej a bielej farbe. Zachováte tak myšlienku námorníckeho štýlu, ale zároveň vytvoríte teplo domova.

9e9bc8786874fd5aa8e191bdc9f4b259

Akcenty červenej

Farebná paleta námorníckeho štýlu sa skladá z hlavne šedej, námorníckej modrej a bielej farby. Tieto farby na nás pôsobia oceánskym dojmom, ale ako sme už spomínali vyššie, nesprávnou kombináciou môže z nich cítiť chlad.

Preto pridajte akcenty červenej farby, vďaka ktorým pridáte do miestnosti aj teplo..

Krb

Oheň je skvelým pomocníkom ako docieliť námornícky štýl.  Dodáva pocit bezpečia a tepla. Ak nechcete mať vo vnútri reálny krb, postačí aj ten falošný. Buďte si istí, že aj tak bude pôsobiť veľmi esteticky a prinesie teplo do vášho domu. Krb by mal byť stredom miestnosti. Na stenu si môžete zavesiť obraz majáku alebo lode. Vytvoríte tak ilúziu pohodlia praskajúceho ohňa.

Lano

Lano je ďalším kľúčovým prvkom v námorníckom štýle. Lano s novým a svetlým dekorom môže skutočne pomôcť udržať námornú tému vo vašom domove a zároveň dodá pocit sviežosti a udrží moderný štýl.

 

Najťažšou časťou je udržanie námorníckeho štýlu, ale zároveň dosiahnuť, aby sa vo vašom domove udržalo svetlo a teplo. Tieto tipy by vám mali pomôcť to dosiahnuť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *