Praktické úložné priestory v spálni

Úložné priestory v spálni sú prakticky nevyhnutné. Či už na uskladnenie posteľnej bielizne alebo sezónneho oblečenia. Samozrejme potrebujeme aj priestor na naše oblečenie a topánky. Niektoré domácnosti majú jednu miestnosť, ktorá slúži ako šatník. V šatníku majú uskladnené oblečenie všetci členovia domácnosti a ostatné miestnosti majú prakticky bez skríň. Avšak stále prevládajú domácnosti, ktoré majú v každej miestnosti úložné priestory. Ak sa chceme cítiť v izbe útulne je vhodné neumiestňovať veľa druhov nábytku. Rôzne materiály a farebné zhotovenia by mohli pôsobiť disharmonicky a rušivo.

 

Skrine

Prí výbere skríň môžeme siahnuť po veľkej šatníkovej skrini alebo po viacerých kusoch nábytku. Šatníkové skrine sú zhotovované v rôznych veľkostiach a farbách. Praktickým riešením je aj skriňa na nožičkách, ľahšie sa udržuje čistota v miestnosti. Pri niektorých druhoch, ktoré sú zhotovované na mieru si môžete sami zvoliť dĺžku šatníkovej tyče, počet poličiek a košíkov.
Sami si vyberiete farbu a aj otváranie. V menších spálňach je vhodné umiestniť skriňu s posuvným otváraním. Tento druh otvárania zaberie menej miesta. Vo vysokej šatníkovej skrini je využiteľný naozaj každý kúsok priestoru, takže jej kúpu neoľutujete.

Ak má vaša spálne veľkorysejšie rozmery môžete siahnuť po nábytkovej zostave. Spálňu môžete zariadiť menšími skrinkami, nočným stolíkom, bielizníkom a taktiež môžete využiť praktické zásuvky pod posteľ.

Do menších skriniek so zásuvkami si môžete poukladať menšie kúsky oblečenia alebo kozmetiku. Ak túžite po ešte praktickejšom riešení môžete do zásuviek komody použiť rôzne škatuľky a rozdeľovače.

 

spáľňa

 

Úložné zásuvky

Úložné zásuvky pod posteľ sú dostupné vo viacerých vyhotoveniach. Môžete si kúpiť látkový obal, do ktorého uložíte oblečenie a zazipsujete. Takto je chránené pred prachom a nečistotami. Obľúbené sú aj rôzne plastové nádoby, ktoré vzduchotesne ochránia vašu bielizeň. Existujú aj drevené zásuvky pod postel, ktoré by sa mohli zdať nemotorné, ale pohyblivé kolečka manipuláciu výrazne uľahčujú.

Nočné stolíky nemusia slúžiť iba ako stojan na lampu na čítanie. Moderné nočné stolíky majú viacero delení a obsahujú viacero políc. Okrem kníh a časopisov sp vhodné aj na uskladnenie kozmetiky, rôznych menších kusov bielizne a podobne.

 

Vešiaky

vešiaky

Veľmi praktické sú aj háčiky a vešiaky, ktoré môžete umiestniť na rôzne inak nevyužiteľné miesta. Napríklad háčiky na dvere sú vynikajúce na zavesenie rôznych osušiek alebo domáceho oblečenia, ktoré chcete mať vždy po ruke. Háčiky je vhodné umiestniť aj na bočnú stranu skrine, môžete si tam zavesiť vaše obľúbené šperky alebo kabelky. Ak sa vo vašej miestnosti nachádza nevyužitý roh môžete doň umiestniť stojan na oblečenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *