Vytvorte si zo spálne miesto pre relaxáciu, oddych a pokojný spánok

Na konci dlhého náročného dňa, nie je azda nič lepšie, ako si ľahnúť do svojej postele. Koľkí z nás však majú priaznivý štýl interiéru v spálni? Musíme uznať, že je ťažké navrhnúť interiér spálne tak, aby bol štýlový, ale aj funkčný a pôsobil upokojujúco, bez toho, aby spálňa vyzerala ako bezduché miesto. Všetci veľmi dobre vieme, že je dôležité mať kvalitný nočný spánok, bez ktorého na druhý deň nemôžeme fungovať na 100%. Vedeli ste, že aj interiér môže mať na to vplyv? Teraz vám prezradíme pár tipov od interiérových odborníkov, ako si priviesť do spálne štýl, ktorý bude vyzerať skvele a v neposlednom rade vám privedie útočisko, kde budete môcť zregenerovať svoje sily po náročnom a dlhom dni.

download11

Vytvorte harmóniu

Pokúste sa, aby vo vašej spálni bola interpretácia úspešných kľúčových prvkov spálne: čisté línie a prehľadné povrchy v kombinácii s teplými materiálmi, bohaté textúry a upokojujúce farby. Ak pridáte k tomu kombináciu tých správnych farieb, vytvoríte si perfektné miesto na útulne útočisko od problémov okolitého sveta. Do spálne môžete pridať aj element ohňa. Elektrický krb vám nebude robiť neporiadok, miestnosť vyhreje a bude pôsobiť harmonickým dojmom.

download

 

 

S ozdobami opatrne

Pri zdobení sa riaďte pravidlom, menej je viac. Spálňa by mala zachytiť čistú, sviežu atmosféru a mala by poskytovať  dobrý prietok vzduchu. Má to byť miesto, kde sa radi ukladáte na spánok alebo si zoberiete do rúk obľúbenú knihu a začnete relaxovať.  Priestor by mal pôsobiť harmonicky. Aby v spálni neboli rušivé elementy, snažte sa vyberať neutrálne farebné schémy s jemnými kusmi  nábytku a  doplnkami. Osvetlenie dodáva miestnosti špeciálnu atmosféru a je naozaj dôležité a môžete si vybrať hneď niekoľko osvetlení, od stropných svetiel až po nočné stolíky. Správnym výberom vankúšov môžete dosiahnuť skutočne skvelý dizajnový prvok, ktorý dodá charakter vašej spálni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *