Bezpečnosť v detskej izbe

Okrem štýlu zariadenia detskej izby je potrebné zamerať sa na bezpečnostné prvky. Bezpečnosť v detskej izbe a domácnosti je naozaj na prvom mieste. V detskej izbe je potrebné zvážiť využitie rôznych druhov materiálov, z ktorých je nábytok vyrobený a najmä ich tvar.

V detskej izbe by sme sa mali vyvarovať nábytku, ktoré má ostré hrany. Na trhu sú dostupné stoly a stoličky s oblými zakončeniami. Ak si neviete dať rady pri ostrých rohoch skrinky je praktické využiť ochranné chrániče na rohy. Taktiež zvnútra skrinky a zásuviek nábytku je možné umiestniť nadstavce, ktoré spomaľujú zatváranie, čo predíde bolestivému privretiu prstov.

detská izba

Pri osadení dvier na detskej izbe je vhodné vyberať drevené dvere a najmä bez sklenenej výplne. Do dverí je vhodné aj umiestniť poistky, ktoré zamedzia rýchlemu zabuchnutiu dverí. Pri oknách musíme umiestniť poistky, aby si ho dieťa nemohlo otvoriť. Taktiež ak máte v byte žalúzie je treba dať pozor na dlhé šnúrky, ktoré slúžia na ich ovládanie. Rôzne závesy a šnúrky je potrebné skrátiť tak, aby neohrozovali dieťa. Do elektrických zásuviek sa najčastejšie využívajú ochranné kryty, ktoré znemožnia dieťaťu prístup.

Pri malých bábätkách môžete využívať aj vysielačky, ktoré sú stále zapnuté a pritom stále viete, čo sa deje v detskej izbe. Pri menších deťoch je vhodné zvážiť aj používanie bezpečnostnej zábrany na posteľ, ktorá zabráni prípadnému pádu z postele. Samozrejme ak máte v detskej izbe poschodovú posteľ, je na vrchnej časti ochranná zábrana nevyhnutná. Do detskej izby je vhodné umiestniť svietidlá, ktoré nevyžarujú teplo, inak by sa mohli popáliť.

postielka

Veľmi dôležitým prvkom je ochranný kryt na radiátor, ktorý zamedzí ostrému nárazu. V detskej izbe by sme sa mali vyhnúť rastlinám, ktoré majú dlhé listy alebo stonky. V každom prípade je potrebné je vyhýbať sa jedovatým rastlinám a rastlinám, ktoré majú pestré sfarbenie a mohli by lákať dieťa aby ich ochutnalo. Najvhodnejšie je rastlinu umiestniť tak, aby na ňu nedosiahlo a nijako ho neohrozovala. Samozrejme všetky skrinky a komponenty nábytku, ktoré by mohli byť pohyblivé je potrebné poriadne pripevniť.

Používanie koberca v detskej izbe je vhodné len vtedy, ak má väčší rozmer, prípadne pokrýva celú plochu izby. Ak by sme do izby dali malý koberec, dieťa by sa na ňom mohlo pošmyknúť alebo sa oň potknúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *