Ako vybrať hračky, ktoré podporujú detskú kreativitu?

Aj keď sa hovorí, že dnešné deti trávia veľa času pri televízií a počítači, neznamená to, že tak trávi svoj voľný čas každé dieťa. Ak dieťa dokážete zaujať hračkami, rozvíja svoje schopnosti, a zároveň sa zabaví.

 

Väčšie deti obľubujú hračky, ktoré napodobňujú činnosti dospelých ľudí. Dievčatá majú obľúbené kuchynky, vláčiky, bábiky, tabule, vodové farby, autá, detský obchod a mnoho iných. Chlapci obľubujú hru s vláčikom, autíčkom, rôzne druhy detského náradia a podobne. Samozrejme, môže to byť aj naopak. Mnoho dievčat sa rado hrá s autíčkami a chlapci s bábikami. Je to len na dieťati, aké hračky si vyberie.

kreativne-hracky-

Detská kuchynka je evergreen už desiatky rokov. Deti pri nej dokážu stráviť nekončené množstvo času. Môžu pripravovať svoje obľúbené pokrmy. Napodobňovať rodičov alebo starých rodičov pri varení alebo vymýšľať vlastné recepty. Dnešné detské kuchynky sú prepracované do najmenšieho detailu. Detský sporák vo vnútri svieti, umývadlo vydáva zvuky vody. Hra s detskou kuchynkou podporuje kreativitu. Ak sa vám zdajú ceny za detskú kuchynku privysoké, pri troche zručnosti môžete vyrobiť kuchynku sami. Na internete sú dostupné návody ako vyrobiť drevenú detskú kuchynku alebo kuchynku z tvrdého kartóna. Ku kuchynke sa dá dokúpiť miniatúrny riad, hrnce, príbor, porcelán.

 

Obľúbeným doplnkom sú aj hračky z plsti. Sú zdravotne nezávadné a ovocie, zeleninu, rôzne jedlá z plsti môže dieťa používať pri hre s kuchynkou.

 

Pri hre s domčekom rozvíja dieťa svoju fantáziu a predstavivosť. V domčeku pre bábiky môže vymieňať nábytok jednotlivých izieb podľa vlastného uváženia.

Chlapci, ale aj dievčatá majú radi hru s detským náradím. Boxy a náradie sú vyrobené z plastu. Dokonale napodobňujú náradie pre dospelých. Môžete zakúpiť vŕtačku, ktorá vydáva zvuku a pohybuje sa. Dostupné sú aj rôzne druhy detských kladív, skrutkovačov, francúzskych kľúčov a skrutiek. V hračkárstve môžete zakúpiť dokonale zariadenú detskú dielňu, za ktorú by sa nemusel hanbiť nejeden kutil.

Detské divadielko a maňušky, podporujú kreativitu, slovnú zásobu a spoločenskosť detí. Môžete si vyberať maňušky, ktoré sa dávajú na celú ruku prstové maňušky.

ako-vybrat-hracky

Vláčik s koľajnicami neomrzí azda žiadne dieťa. Koľajnice môže skladať podľa svojich predstáv. Koľajnice a vláčiky sa dajú dokupovať. Dieťa tak môže rozširovať svoju železnicu.

Detskú kreativitu podporuje aj kreslenie. Dieťa môže kresliť na detskú tabuľu s kriedami alebo na výkresy pomocou farbičiek a vodových farieb. Deti radi vystrihujú, lepia, pečiatkujú a vytvárajú kreatívne veci. Toto všetko im môžete umožniť, stačí ak zakúpite zdravotne nezávadné lepidlo pre deti a detské nožnice. Predídete tak neželaným úrazom. Samozrejme, mladšie deti by sme nemali nechávať bez dozoru ani pri hrách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *