O výrobe háčkovaného oblečenia s pani Danielou Čechovou

Ďalší rozhovor poteší všetkých, ktorí obľubujú ručné práce a háčkovanie. V zaujímavom rozhovore, ktorý vám prinášame sme vyspovedali pani Danielu Čechovú, ktorá sa venuje háčkovaniu oblečenia pre detičky a dospelých. Veríme, že nasledujúce riadky budú pre vás inšpiráciou a možno sa taktiež pustíte do vlastnej háčkovanej tvorby.

 

1. Na úvod by ste mohli našim čitateľom priblížiť, ako dlho sa venujete výrobe ručne háčkovaného oblečenia.

Dobrý deň prajem, na úvod všetkým čitateľom a návštevníkom stránky veselé bývanie, ktorá i mňa veľmi zaujala svojou všeobecnosťou, dobrými nápadmi,či radami. Chcem sa poďakovať magazínu, za možnosť opísať moju záľubu či hobby, ktoré je v poslednej dobe veľmi populárne hlavne medzi mamičkami na materskej dovolenke, ale i vo všeobecnosti, a tým sú ručné práce, konkrétne háčkovanie, či pletenie z vlny. Ja osobne som začala aktívne háčkovať približne pred 3 rokmi, ako sa nám mala narodiť dcérka, ale prejavovala som záujem o háčkovanie už skorej. Základy háčkovania som sa naučila od mojej svokry, ktorá háčkovala veľmi krásne vecičky pre malé detičky, hneď som sa zamilovala. Úplné základy som sa učila sama, keď som pri hľadaní na internete našla stránku, kde bol v ponuke súbor na stiahnutie základov háčkovania, so základnými vzormi.

Háčkované oblečenie pre deti
2. Aký materiál používate na výrobu ručne háčkovaného oblečenia?
Materiál objednávam cez internetový obchod, ktorý je naozaj spoľahlivý a zásielku obdržím do 2 dní od spracovanej objednávky. Používam hlavne detské, jemné zmesové vlny ako je napr. Superbaby, Batole, Katka, efektné priadze, ale aj vlna Dora, ktorá je jemná, s lesklým nádychom vhodná pre všetky typy oblečenia, pre prechodné obdobie, nedráždi pokožku.

 

3. Máte nejaké špeciálne rady, akým spôsobom oblečenie prať alebo udržiavať?
Hotové háčkované oblečenie periem ručne, pretože každá vlna znesie inú teplotu vody na pranie, takže neriskujem. Periem to v rukách klasicky ako ostatné oblečenie, veľmi nežmýkam, suším na vešiaku. Môžete oblečenie oprať v práčke, ale len na 30 stupňov teploty vody, žmýkanie max.500 otáčok mám odskúšané na uvedených vlnách vyššie, takže nič sa našťastie s vecičkami nestalo.

Háčkované šaty pre dievčatko
4. Ako dlho vám približne trvá, kým uháčkujete svetrík pre malé dieťatko?

Keď sa rozhodnem uháčkovať nejaký set pre dieťatko, tak svetrík mi trvá uháčkovať, pokiaľ mám dostatok času, približne 4 dni, celý set, čiže svetrík, čiapočka, papučky, nohavice, mi trvá zhruba 2 týždne, ale záleží od náročnosti prevedenia a vzoru.

 

5.Čo by ste odporučili čitateľkám, ktoré by chceli začať s háčkovaním, ale nevedia ako na to ?

Čitateľkám, ktoré zaujíma háčkovanie, či pletenie a nevedia ako na to, odporúčam, aby sa na začiatok začali venovať základom háčkovania, ako som začala ja a naozaj mi to pomohlo. Veľa vecí sa  už v dnešnej dobe človek dočíta na internete, ktorý má skoro každá rodinka v domácnosti. Nájdite si crochet inspiration, posťahujete si veľmi krásne a zaujímavé nápady, či detské vecičky, či veci pre dospelého, hračky alebo sviatočné háčkované inspirácie. Pokiaľ budete ovládať základy háčkovania, použijete fantáziu, tak uháčkujete naozaj úplne čokoľvek. Fantázii sa medze nekladú a tá spolu je s predstavivosťou naozaj veľmi dôležitá . Ja beriem háčkovanie ako hobby, ale rada urobím radosť aj ľudom, ktorí majú záujem o moje háčkované výtvory. Žiaľ, je taká doba, že materiál a čas je veľmi drahý a cenný, tak to samozrejme  neponúkam zadarmo, aj keby som veľmi chcela, ale ceny za moje výrobky sú prijateľné k množstvu, náročnosti a materiálu, ale dokážem urobiť kompromis a dohodnúť sa.

Ručne háčkované oblečenie pre deti
6. Ako si môžu zákazníčky zakúpiť vaše výrobky?
Zákazníčky, či záujemkyne o moju prácu alebo tie, ktoré sa chcú len motivovať a inšpirovať, ma môžu nájsť na sociálnej sieti. Ponúknem, či pomôžem s výberom, aj poradím s radosťou a potešením.

 

7. Venujete sa len háčkovaniu oblečenia alebo vytvárate aj dekoratívne háčkované predmety?

Momentálne sa venujem predovšetkým háčkovaniu detských vecičiek a setov, ale na mojej stránke nájdete veľa iných odkazov napr. na hračky s návodmi. Dekoratívnym predmetom sa nevenujem, ale do budúcna nad tým pouvažujem. Myslím, že si prídete na svoje a keď budete potrebovať poradiť alebo nebudete vedieť, kde hľadať inšpirácie, tak mi napíšte a ja sa pokúsim pomôcť a zohnať to, čo hľadáte ku spokojnosti oboch strán. Teším sa na vašu návštevu na mojej stránke https://www.facebook.com/DanikeStyle.sk .

Ručne háčkovaný bielo zelený set

Na záver by sme chceli poďakovať pani Daniele Čechovej za poskytnutie zaujímavého rozhovoru. Ak máte akékoľvek postrehy alebo námety, môžete nám ich písať do komentárov pod článok.

 

Comments (1)

  1. Anna

    Dobrý deň.
    Chcela by som uháčkovať svetrík na gombíky pre 7mesačného chlapčeka.Základy háčkovania ovládam ale som začiatočníčka a potrebujem dobrý postup na svetrík.Ak by ste mi mohla pomôcť bola by som veľmi rada.
    Prajem Vám pekný deň.:)
    Goliašová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *