Vetracie možnosti v kúpeľni bez okna

Pri zariaďovaní alebo rekonštrukcii kúpeľne netreba zabúdať na vetranie. V mnohých domácnostiach sa nachádzajú kúpeľne bez okna. Vetranie je veľmi dôležité v celej domácnosti, pretože predchádza vlhnutiu nehnuteľnosti a množeniu baktérii vo vzduchu. Kúpeľňa je miestnosť, kde sa vlhkosť tvorí najviac. Či už počas kúpania alebo pri sušení bielizne a podobne.

kúpeľňa

Ak sa v domácnosti nachádza len jedna kúpeľňa je potrebné zvážiť, či chcete spojiť kúpeľňu s WC. V domácnostiach kde žije spolu viac osôb je veľmi praktické tieto dve miestnosti nechať rozdelené.

Ak sa v kúpeľni tvorí nadmerná vlhkosť môžu vzniknúť nebezpečné plesne, ktoré škodia ľudskému zdraviu. Je možné, že si plesne zo začiatku ani nevšimnete, pretože sa usádzajú za kúpeľňovými skrinkami alebo za zrkadlom a podobne. Riešením v kúpeľni bez okna je zabudovanie vetracieho ventilátoru. Na trhu sú dostupné ventilátory s rozličným výkonom, avšak neoplatí sa na ňom šetriť. Obmedziť vlhkosť v kúpeľni pomáha aj využívanie sušičky na bielizeň. Ak sušičku nevlastníte, je vhodné bielizeň sušiť na balkóne. Takisto uteráky po každom použití je vhodné sušiť na vonkajších sušiakoch, pretože obsahujú veľa vlhkosti. Moderné odsávacie ventilátory majú zabudované čidlo, ktoré automaticky zaznamená mieru vlhkosti a v prípade potreby sa zapína.

umývadlo

Pri odstraňovaní vlhkosti v kúpeľniach je vhodné miestnosť aj dostatočne vykurovať. Či už ústredným kúrením alebo elektrickými ohrievačmi. Po kúpaní je vhodné dostatočne vysušiť podlahu a sanitárne prvky. Tento krok obmedzí ďalšiemu vyparovaniu vlhkosti.

V kúpeľni bez okien je taktiež dôležité dôkladne rozmiestniť umelé svetlá. Je potrebné zabezpečiť dostatočne veľa svetelných zdrojov, aby sme sa v kúpeľni necítili stiesnene a nepríjemne. Zabudované bodové svetlá sú veľmi praktické, pretože neobmedzujú pohyb a nezasahujú svojou veľkosťou do priestoru. Najsilnejšie svetlo je potrebné umiestniť vedľa zrkadla, či už nad zrkadlo alebo po oboch stranách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *