Moderné vankúše a prikrývky

Ak už máme nový byt zariadený nábytkom je možné, že nám tam niečo chýba. Vankúše a prikrývky priestor zútulňujú a vytvárajú nám pohodlie.

Asi najpotrebnejšie je vytvoriť pohodlné prostredie v spálni a obývačke. Do spálne existuje niekoľko druhov textílií a prikrývok, ktoré vytvárajú priestor na pohodlný spánok. Samotný matrac na posteli dnes už nestačí. Ak kvôli pohodliu, ale aj zo zdravotných dôvodov je vhodné na matrac použiť ochrannú prikrývku. Mnohé obsahujú aj vodeodolnú a antialergickú časť. S ochrannými prikrývkami na matrac a vankúše sa ľahko manipuluje a ich veľká výhoda spočíva v tom, že sa dajú oprať. Nepotrebujete ich dávať do čistiarne, iba matrac jednoducho vyvlečiete a operiete. Pravidelným praním posteľnej bielizeň môžeme prechádzať rôznym alergiám na roztoče alebo prach.

 

Vankúše

Vankúše v spálni by mali spĺňať nielen estetickú funkciu, ale mali by byť aj pohodlné. Existuje viacero druhov náplní. Azda najväčšie pohodlie zabezpečujú vankúše s pamäťovou hmotou, ktorá drží tvar. Pre alergikov je vhodný vankúš naplnený polyesterom – taktiež sa jednoducho dá oprať v práčke. Pre milovníkov tepla sú vhodné vankúše plnené perím, avšak pozor, tento druh je mimoriadne nevhodný pre ľudí, ktorí trpia rôznymi alergiami na prach, perie, kožušinu a podobne. Nevýhodou perím plnených vankúšov a paplónov je ich čistenie. Väčšinou tento úkon robia len špecializované prevádzky.

vankúše

Posteľné obliečky

Posteľné obliečky na paplóny sú vyrábané z rôznych druhov materiálu. Či už bavlnené, ľanové, polyesterové a podobne. Či už si vyberiete obliečky z prírodných alebo umelých vláken, nezabúdajte pri ich výbere na vhodnú dĺžku. Môže sa stať, že ak používate predĺžené paplóny vaše vysnívané obliečky Vám budú na nič. Farbu obliečok môžete zladiť s farbou závesov a koberca, ktoré máte v spálni. Posteľné obliečky sú dostupné nielen v rôznych farbách, ale aj tvaroch. Je len na Vás, či si vyberiete kockované, pásikavé, kvetové, bodkované alebo jednofarebné obliečky. Dôležité je, aby ste sa v nich cítili príjemne.

vankúš

Samozrejme okrem spálne si radi zútulňujeme aj obývaciu izbu. Ak sú na sedacej súprave poukladané vankúše, miestnosť ihneď pôsobí útulnejšie. Samozrejme pri sledovaní televízie alebo čítaní nám vankúše pomôžu vytvoriť väčšie pohodlie. Ak nemáte prostriedky na kúpou nového nábytku v obývačke alebo spálni a chcete zmenu, stačí ak povymieňate bytové textílie. Nové vankúše, obliečky, prikrývky dokážu spraviť zázraky. Spolu s novými závesmi a kobercom dokážu úplne zmeniť atmosféru miestnosti.

Vankúše sa dajú kúpiť v rozličných farbách a materiálových zhotoveniach. Či už jednofarebné, zamatové, s fototapetou, dekoračné vankúše s prepracovanou výšivkou. Ak máte v domácnosti zvieratko, je vhodné umiestniť na sedaciu časť gauča deku. Dá sa ľahko oprať a vaša sedacia súprava zostáva nepoškodená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *