Rozumné šetrenie pri kúpe postele

Ste práve v štádiu zariaďovania si vašej spálne? Potom vedzte, že ústredným nábytkom v tejto miestnosti je práve vaša posteľ. A pre každého z nás asi aj tá najdôležitejšia. Ak naopak svoj byt zariadený už máte, možno len chcete vašu posteľ z nejakého dôvodu vymeniť. Na to, aby bola vaša posteľ kvalitná, nemusíte za ňu zaplatiť celý svoj majetok. Na trhu je už aktuálne veľké množstvo možností, z ktorých sa dá vybrať a v konečnom dôsledku, lacná posteľ nemusí byť nekvalitná posteľ.

Poradíme vám, ktoré faktory a pre koho sú dôležité pri výbere postele tak, aby ste mali istotu, že keď si budete vyberať z portfólia lacných postelí, urobíte dobre.

Posteľ pre dieťa

V tomto prípade máte viac možností, najmä, ak je vaše dieťatko už trochu väčšie, a teda už viac nepotrebuje detskú postieľku. Buďte praktický. Možností je veľa, ale aby ste sa aj zmestili do vášho rozpočtu, odporúčame vám drevenú posteľ, ktorá môže byť zároveň aj malým súkromným kráľovstvom vášho dieťaťa. Takúto posteľ s priestorom na spanie mu hravo dotvoríte aj sami aj bez výraznejších zručností! Stačia farebné závesy a pár nažehlovačiek a obľúbená posteľ vášho dieťaťa je na svete. Ak však chcete niečo jednoduchšie, môžete zvoliť pre vaše dieťa skladaciu pohovku, na ktorej sa cez deň môže hrať alebo si kresliť a keď sa bude blížiť čas spania, len ju jednoducho rozložíte. Takáto pohovka je aj veľmi praktická, keď bude mať dieťa v izbe kamarátov. Ak si dáte zároveň záležať aj na vhodných a antialergických materiáloch, najjednoduchšie riešenie je matracový poťah, ktorý sa hodí takmer na akúkoľvek posteľ.

Máte viac detí alebo sa stáva z vášho dieťaťa študent?

Ak máte dve alebo aj viac detí, všetko závisí od priestoru. Avšak stále platí, že je možné nájsť lacnú a kvalitnú posteľ. Okrem predchádzajúcich možností si môžete zvoliť aj poschodovú posteľ pre svoje deti v prípade, že bývajú v spoločnej izbe. Alternatív je opäť veľa, dbajte však na bezpečnosť a odolnosť konštrukcie a všetko ostatné už závisí na vás a vašich deťoch.

Ak hľadáte vhodnú posteľ pre vaše dieťa – školáka alebo študenta, tu sa potreby trochu menia. Myslite na viac rokov dopredu a nezabúdajte, že vášmu dieťaťu bude pribúdať množstvo kníh a zošitov, a preto skúste vybrať posteľ s extra úložnými priestormi a v budúcnosti ušetríte, pretože nebudete musieť kupovať ďalšie skrinky alebo komodu.

Lacné postele pre pár alebo jednotlivca

Ak hľadáte posteľ pre seba, alebo pre seba a svoju polovičku, máte opäť veľa možností. Lacnejšou alternatívou oproti čalúneným posteliam, ktoré sú väčšinou kombináciou dreva a látky, bude drevená alebo kovová posteľ. Drevená posteľ má zväčša klasický dizajn, oproti tomu kovová posteľ je o niečo viac štýlová, ale aj drahšia a pozor – po čase môže začať vŕzgať. Ak nechcete investovať do čalúnenej postele, v podstate vám to ani nemusí byť ľúto, pretože je okrem iného náročnejšia na údržbu. Ak chcete lacné postele hľadajte postele z masívu smrek alebo borovicu, ktoré patria k lacnejším, ale aj kvalitným materiálom. Drahšie drevené verzie sú vyrobené z dubu, brezy alebo z buku. Dajte si pozor na veľmi lacné materiály  postelí, pretože tieto v sebe skrývajú množstvo nástrah. Častokrát bývajú vyrobené z nekvalitných plastov alebo drevotriesky, ktoré sa po krátkom čase môžu začať rozpadávať. Nehovoriac o tom, že môžu byť lepené lepidlom, ktoré je toxické. Pri kúpe posteli si dajte pozor ešte na jednu dôležitú vec, a to či je v cene postele zahrnutý aj rošt a matrac. Ak chcete byť praktický, viac ako na dizajn dbajte aj na spomínaný úložný priestor nielen pre vaše periny, ale prípadne aj na ďalšie veci, knihy, a podobne. Ušetríte tak na ďalšom nábytku.

Keď si teda budete vyberať vašu posteľ, vedzte, že sa dá vybrať aj lacnejšie. Dajte si záležať najmä na jej praktickej stránke, menej na dizajne. Spánkom strávime okolo tretiny svojho života, tak nech je to skutočne kvalitne strávený čas.

Comments (2)

  1. Dodo

    Masivna postel z borovice je najlepsia volba. Mame podobnu a sme fest spokojni

  2. Diana

    vysuvacie postele pre deti a hostov su najlepšie a naviac prakticke, idelan eaj do maleho neprostorneo bytu. Tiež ju doma mame, poradili nam ju v Sconte a spravili sme dobre, ked sme ich rady počuvli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *