Ako vybrať vhodný matrac do spálne?

Ak chcete mať kvalitný spánok a zdravú chrbticu je veľmi dôležité zamerať sa na výber vhodného matracu. Niektorí výrobcovia ponúkajú záruku na svoje matrace až 25 rokov. Ideálne je matrac vymeniť po desiatich rokoch intenzívneho využívania.

Odporúčané matrace v našom katalógu

Okrem zdravotných hľadísk by ste mali zohľadniť vaše osobné potreby, či máte radšej tvrdšie matrace alebo mäkšie. Taktiež sa dajú zakúpiť matrace z rozličných materiálov. V niektorých spálňach preferujú jeden veľký matrac na celú postel. Lepšou voľbou je využiť dva matrace na manželskú posteľ. Každý si môže zvoliť matrac podľa svojich potrieb.

spalna

Rošty pod matrac

Pod matrac je vhodné umiestniť rošty. Či už lamelové alebo drevené. Predĺžia životnosť matraca, pretože znižujú tlak, ktorý je na matrac vyvíjaný. Ak spíte radšej na vyvýšenom matraci, môžete jeho pohodlnosť zvýšiť použitím podložky pod matrac, ktorá je zvyčajne vyrábaná z materiálov, ktoré sa ľahko udržujú čisté a poťahy sa môžu prať v práčke.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Samotné matrac môže byť zhotovený z rôznych materiálov. Dostupné sú penové matrace, latexové matrace, matrace z kokosových vláken a pružinové matrace. Ak si vyberiete akýkoľvek materiál, je vhodné siahať po takom matraci, ktorého obalová časť sa dá dať ľahko dole a môžeme ju prať v práčke.

Ak trpíte rôznymi alergiami výrobcovia ponúkajú matrace s povrchmi, ktoré zabraňujú množeniu rôznych roztočov. Niektoré prevedenia matracov majú zimnú a letnú stranu. Znamená to, že jedna časť je poťahovaná ovčím rúnom, čo zvyšuje pocit tepla a komfort počas zimných mesiacov. V lete si môžete tento matrac otočiť a zvoliť chladnejšiu stranu.

bedtime-2-1122196-m

Matrace

Penové a latexové matrace dokážu vďaka špeciálnej pamäťovej pene vytvoriť dokonalé miesto na spánok. Kopírujú obrysy tela a túto polohu si zapamätajú. Tieto matrace patria skôr k mäkším vyhotoveniam.

Ako vybrať dobrý matrac – najlepšie matrace

Matrace z kokosových vláken sú prírodným produktom. Vlákno z kôry kokosových orechov vytvára materiál, ktorý umožňuje výrobu veľmi kvalitných matracov. Ich veľkou výhodou je vysoká priedušnosť. Vďaka priedušnosti sa v matraci nehromadí vlhkosť a to zamedzuje množeniu roztočov. Sú veľmi pevné a odolné. Ak skombinujete tento typ matraca s perinami plnené ovčím rúnom, vznikne ideálne kombinácia, ktorá eliminuje vznik alergií a roztočov.

Pružinové matrace sú jednou z klasických matracov. Ak sú kvalitne zhotovené pružiny umožňujú väčší komfort, pretože sa v nich efektívnejšie cirkuluje vzduch. Avšak, ak siahnete po nekvalitnejšom modeli, môže Vás po čase nepríjemne prekvapiť vŕzganie matracu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *