Rady a tipy pri výbere vstavanej skrine

Ak už dlhšie zvažujete kam s množstvom vecí a chceli by ste si svoje úložné priestory sprehľadniť, najlepšia voľba je kúpa vstavanej skrine. Odborníci, ktorí sa zaoberajú výrobou a montážou vstavaných skríň Vám dokážu splniť všetky požiadavky ohľadne veľkosti, poličiek, vešiakov a farby. Ak si nie ste istí, akú skriňu vlastne chcete a čo by mala presne spĺňať, môžete sa inšpirovať našimi radami. Po kúpe vstavanej skrine získate veľmi praktický priestor na odkladanie vecí, ale zároveň sa vaša miestnosť, kde je skriňa umiestnená, stane prehľadnejšia. Môžete sa nechať inšpirovať a v pokoji si premyslieť všetky detaily vašej novej vstavanej skrine. Potom už iba stačí svoje požiadavky konzultovať s výrobcom vstavaných skríň.

 

Vhodné umiestenie vstavanej skrine v miestnosti
Najčastejšie si spokojní zákazníci dávajú vstavané skrine namontovať do spální, predsiení a chodieb, prípadne obývacích izieb. V predsieni alebo vo vstupnej chodbe je umiestnenie vstavanej skrine veľmi praktické. Môžete si doň odkladať sezónne oblečenie, rôzne športové pomôcky, topánky, záhradné textílie a podobne. Netreba zabúdať, že i keď vstavaná skriňa nemá dvierka, je dôležité dodržať určitý priestor pred skriňou. Vďaka tomu môžete do skrine umiestniť aj širšie alebo objemnejšie predmety. Odborníci s mnohoročnými skúsenosťami v prípade vstavanej skrine na chodbe alebo vstupnej predsieni odporúčajú dodržiavať odstup aspoň v šírke 90 cm. V prípade, že by ste si chceli vstavanú skriňu umiestniť do obývacej izby alebo spálne, stačí ak si na prechodnú plochu necháte 50 cm voľného priestoru.

Pravidlá pri výbere vstavanej skrine

 

Úprava steny
Ak už máte miesto, kam chcete vstavanú skriňu v byte, či dome dať namontovať, je potrebné aj samotnú stenu pred samotným procesom montáže pripraviť. Mnohokrát sa zákazníci rozhodnú, že chcú ušetriť náklady za montáž zadnej strany alebo niektorej z bočných strán. To môžete urobiť aj vy, avšak je dôležité, aby boli vaše steny zdravé, nezrážala sa na nich vlhkosť, prípadne neopadávala omietka. Ak sa chcete vyhnúť stopám po omietke na vašom oblečení a iných veciach, môžete aplikovať na stenu tapetu, ktorá je umývateľná vlhkou handrou. Ak máte montáž a kúpu vstavanej skrine premyslenú v dostatočnom predstihu, môžete si danú plochu steny upraviť aplikáciou umývateľnej farby. Dostatočný predstih pred montážou samotnej skrine, je dôležitý kvôli nutnosti dokonalého vysušenia maľovky. Solitérova doska je možno jednoduchým riešením, avšak hrozí, že sa v prípade výskytu nadmernej vlhkosti vo vašej domácnosti znehodnotí.

 

Zásuvky v stavanej skrini

Hĺbka úložných priestorov
Už sme opísali minimálny priestor, ktorý by sa mal nechať voľný pred vstavanými skriňami. Okrem toho je veľmi dôležité premyslieť si, akú hĺbku skrine si chce dať namontovať. Od hĺbky skrine závisí, koľko vecí dokážete do nej uložiť. Prvých desať centimetrov sa odporúča vytvoriť ako rezervu, pretože vodiace dverové lišty sú vyrábané v rôznych prevedeniach. Štandardná vstavaná skriňa, po ktorej zákazníci siahajú najčastejšie je vstavaná skriňa so šírkou 65 cm. Skriňa s takouto hĺbkou je vhodná na ukladanie štandartných vešiakov, oblečenia. Samozrejme, pokojne tam umiestnite aj predmety s väčším objemom. Odborníci neodporúčajú malé hĺbky vstavaných skríň. Ak si dáte namontovať vstavanú skriňu s hĺbkou menšou ako 40 cm, jej celková praktickosť sa stráca.

 

úchytky na vstavanú skriňu

 

Rámy dverí vstavaných skríň
Materiál rámov dverí vstavaných skríň významne zasahuje do celkovej sumy za vstavanú skriňu. Môžete si vyberať medzi skriňami s rámom z ocele alebo hliníku. Vo všeobecnosti sú oceľové rámy na trhu dostupnejšie a lacnejšie. Teda ak chcete ušetriť, siahnite po oceľových rámoch. Ak ste sa rozhodli pre vstavanú skriňu s rámami z hliníka, trochu si priplatíte, ale ich kúpou určite neoľutuje. Pôsobia luxusnejšie a výrobcovia na ne poskytujú dlhšiu záruku, vďaka ich odolnosti. A samozrejme, sú ľahšie. Farebné prevedenie si môžete zvoliť sami. Či už kontrastné, ktoré bude mať výraznejšiu farbu oproti farby dverí alebo môžete zvoliť rovnakú farbu ako je farba vstavanej skrine.

 

Tlmené zatváranie vstavaných skríň
Tento systém je na trhu vstavaných skríň novinkou. Dvere vstavanej skrine sú opatrené tlmiacimi mechanizmami, ktoré sa vďaka tlmiču doťahujú a udržiavajú v danej pozícii. Na skriňové dvere môžete použiť tento systém na akúkoľvek časť vstavanej skrine. Ak chcete mať tento nový systém na svojej vstavanej skrini namontovaný, je potrebné, aby ste si zakúpili skriňu, ktorá má šírku minimálne 55 cm. Za tento typ systému dverí sa pripláca približne 30 EUR a viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *