Výhody záhradného nábytku z umelého ratanu

Umelý ratan je materiál, z ktorého sa vyrába nielen nábytok do exteriéru. Samozrejme, primárne je určený na terasy a záhrad, kde dokáže odolávať poveternostným podmienkam. Avšak, ak si chcete zariadiť domácnosť nábytkom z umelého ratanu, fantázii sa medze nekladú.

 

Charakteristika nábytku z umelého ratanu
Samotný nábytok je vizuálne podobný tomu prírodnému. Rozdiel je v tom, že nepodlieha rýchlej skaze. Keďže prírodné materiály sú menej odolné, môžu vyblednúť, zvetrať a dolámať sa, umelý ratan tieto problémy nemá. Samotný umelý ratan je vlastne syntetické vlákno. Je pružné a dokonca odolné voči chlórovanej vode z bazénov. Veľkou výhodou je, že pri znečistení ich môžeme bez obáv čistiť vysokotlakovými prístrojmi. Ak si zakúpite nábytok do záhrady z umelého ratanu, nemusíte si lámať hlavu nad jeho zimným uskladnením. Stačí, ak ho prikryjete igelitovou fóliou a podobne. Na trhu je neuveriteľné množstvo farebných kombinácií. Môžete si zakúpiť biele, červené, hnedé, béžové, čierne a iné farebné kusy nábytku z umelého ratanu.

 

rartanový nábytok v záhrade

Druhy nábytku z umelého ratanu
Môžete si zakúpiť opaľovacie lehátka, príručné stolíky, konferenčné kresielka so stolíkom. Dostupné sú aj celé sedacie súpravy vhodné do záhrady a na terasu. Z umelého ratanu sa vyrábajú aj taburety, závesné kreslá, húpacie kreslá a podobne. Obľúbeným modelom sú aj pohovky a kresielka so zabudovaným tienidlom. Aby bol výsledný efekt dokonalý, záhradný nábytok z umelého ratanu môžete doladiť nádobami na kvety vyrobené z rovnakého materiálu.

 

stôl a stoličky z ratanu

 

Druhy konštrukcie nábytku z umelého nábytku
Okrem samotnej farby nábytku z umelého ratanu je dôležité premyslieť si výber materiálu konštrukcie, na ktorú je umelé vlákno vypletané. Modely s drevenou konštrukciou lákajú nízkou cenou, avšak na vonkajšie sedenie nie sú vhodné. Drevo môže oproti iným materiálom oveľa rýchlejšie podliehať skaze. Najväčší nepriateľ dreva je totiž vlhkosť.

 

Konštrukcia zo železa je odolnejšia, avšak aj tu môže vlhkosť spôsobiť značnú skazu. Ak nie sú časti nosnej železnej konštrukcie ošetrené špeciálnym náterom hrozí, že ich pohltí korózia. Mnohí užívatelia ratanového nábytku sa už stretli s tým, že im z nábytok znečistila hrdza.

 

Hliníková konštrukcia je pri tomto type záhradného nábytku asi najideálnejšia voľba. Jej nesporné výhody spočívajú vo vysokej nosnosť, ľahkosti konštrukcie, odolnosti a veľmi dlhej životnosti. Samozrejme všetky tieto faktory sa odzrkadľujú v jej cene, avšak treba si uvedomiť, že kúpa ratanového nábytku nie je každoročná záležitosť. Záhradný nábytok z umelého ratanu s hliníkovou konštrukciou slúži dlho rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *