Lavičky a sedačky na záhradu. Viete, aká sa k vám hodí?

V posledných rokov narastá veľký záujem o kúpu moderného záhradného nábytku, ktorý sa dá využívať celoročne. Veľa ľudí si obľúbilo zimné záhrady, ktoré sa dajú počas letných mesiacov pomocou posuvných dverí otvoriť. Človek má potom pocit, ako by sedel v záhrade.

Záhradný nábytok je obľúbený aj pri zariaďovaní posedenia pod rôznymi altánkami alebo záhradnými prístreškami. Ak váhate, aký druh nábytku vybrať, je dôležité zohľadniť viacero faktorov.

Záhradný drevený nábytok

 

Slnko, vietor a dážď pôsobia na každý materiál. Nábytok z prírodných materiálov, ako je drevo alebo prútie je potrebné každý rok ošetrovať špeciálnymi prípravkami. Vďaka tomu nepodlieha tak rýchlej skaze a farba vydrží dlhšie. Poveternostné podmienky pôsobia aj na nábytok z umelého materiálu. Nábytok bledne a stráca svoju pružnosť.

Záhradný nábytok z dreveného masívu je nádherný a má dlhú životnosť. Zvyčajne ho tvorí masívny stôl, lavica a štyri stoličky. Zloženie záhradného nábytku sa odvíja rôzne, záleží od výrobcov a rôznych modelov.

Moderné drevené stoličky sú polohovateľné a skladacie. Ľahko sa s nimi manipuluje. Môžeme ich využívať na opaľovanie, ale aj na stolovanie. Veľmi obľúbeným typom nábytku je aj kovový nábytok. Tento druh nábytku má výhodu v tom, že ho vietor neprevráti a je pomerne odolný. Aj tento druh je potrebné pravidelne ošetrovať špeciálnymi prípravkami proti hrdzi. Drevený nábytok z masívu a taktiež kovový nábytok majú výhodu vtom, že sú pomerne stabilné a nehrozí nám, že sa stôl prevráti.

 

Prútený záhradný nábytok

 

V prípade záhradného nábytku je len na vás, po akom modeli siahnete. Je dôležité, na aký účel ho chcete využívať. Ak potrebujete priestor na stolovanie pri pravidelnom grilovaní, je vhodné zakúpiť lavicu, stoličky a stôl. Ak hľadáte nábytok na leňošenie pri bazéne je vhodnejšie siahnuť po polohovateľných lehátkach, ratanových sedacích súpravách a kresielkach. Moderné ratanové kresielka sú zhotovené tak, aby poskytovali vysoký komfort. Majú pohodlné opierky na chrbát i na ruky. Ratanové stolíky mávajú vrchnú vrstvu tvorenú zo skla, čo umožňuje stabilitu umiestnených predmetov. Umelý ratan je ľahký na údržbu a má dlhú životnosť. Je vodeodolný a ľahko sa čistí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *