Náradie pre záhradkárov, ktoré musíte mať

Ľudia, ktorí vnímajú starostlivosť o záhradu ako svoje hobby v záhrade trávia množstvo času počas celého roka. Pri starostlivosti o záhradu potrebujú rôzne typy náradia. Ak chcete svoju zbierku náradia rozšíriť alebo so záhradkárstvom začínate, poradíme vám, ktoré druhy náradia by vám mohli uľahčiť prácu.

 

Pri vysádzaní zeleniny alebo trávnika potrebujeme viacero druho náradia. Samotnú pôdu je potrebné prevzdušniť a zrýľovať. Väčšie nerovnosti alebo kamene, staré korene odstrániť. Na to nám dobre poslúži krompáč, rýľ,hrable, motyka, hrable, valec. Pri úpravy trávy môžeme využiť aj ručný vertikulátor. Ak potrebujete upravovať väčšie trávnaté plochy môžete si zabezpečiť drevené hrable na seno a kosu.

 

vidly

 

Zber plodov
Pri zbere plodov z vyšších konárov stromov môžeme využiť špeciálne násady – česáky, ktoré nám umožnia pohodlne obrať aj plody, na ktoré by sme inak nedosiahli.

 

Okopávanie a úprava skalky

Pri drobných úpravách skalky, záhonov a črepníkov sa nám zídu malé hrable a plechové mini vidly. Veľmi dobrým pomocníkom je aj ručný kyprič pôdy. Pri okopávaní je veľmi dobrou voľbou mať aspoň jednu motyčku – okopávačku srdcovú. Umožní vám prakticky a pohodlne upraviť požadované záhony. Samozrejmosťou by pri presádzaní a rôznych prácach mali byť lopaty a menšie lopatky. Ak potrebujeme odstrániť plevel, ktorý ma dlhšie korene môžeme na to využiť záhradkárske nože, ktoré nám umožnia rastlinu podobrať a bezpečne odstrániť.

Na jeseň nám veľmi dobre poslúžia hrable na lístie. Samozrejme počas celého roka potrebujeme na úpravu drevín rôzne záhradné nožnice a pílky. Na úpravu menších drevnatých častí rastlín môžeme používať záhradkárske kliešte. Na úpravu živého plota je vhodnejšie používať nožnice na živý plot s dlhými rúčkami.

 

Malá záhradná lopatka

 

Čistenie záhrady

Pri čistení záhrady nám prakticky poslúži fúrik. Samozrejmosťou by mali byť ochranné rukavice, ktoré ochránia ruky pred nárazmi alebo poškriabaním. Pri postrekovaní rastlín pesticídmi alebo insekticídmi by mali byť ochranné pomôcky samozrejmosťou. Je potrebné zadovážiť si ochranné okuliare a špeciálne rukavice.

 

Starostlivosť o záhradu

Pri starostlivosti o rastliny a záhradu budeme potrebovať aj krhlu, rozprašovače vody a špeciálne nádoby, ktoré slúžia na rozprašovanie hnojiva alebo postreku. Zvýšiť komfort pri dlhodobej práci v záhrade môžete viacerými pomôckami. Dnes sú už bežne dostupné záhradné podložky pod kolená, ktoré umožňujú pohodlne vykonávať záhradkárske práce. Ak máte problémy s chrbticou alebo len uprednostňujete pohodlie, môžete si zadovážiť záhradnú stoličku s kľakadlom. Táto stolička prakticky slúži na sedenie, ale i ako pomôcka pod kolená. Po bokoch má umiestnené praktické vrecká, kde si môžete umiestniť záhradkárske náradie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *