Ako vybrať vhodný záhradný gril ?

S príchodom jari začíname tráviť viac času na našich záhradách a terasách. Teplé slnečné počasie vytvára príjemne prostredie na pobyt vonku. Mnohí považujú grilovanie za relax a radi pozývajú priateľov na spoločné posedenie pri grile. Ak ešte gril nevlastníte alebo uvažujete o kúpe nového môžete si vyberať z mnohých dostupných modelov. Grilovať sa dá samozrejme aj v domácnostiach, ktoré nemajú záhradu. Dajú sa zakúpiť elektrické grily, ktoré môžu byť pokojne využívané na balkónoch.

gril

V súčasnosti si môžete vyberať spomedzi elektrických grilov, plynových grilov alebo klasických grilov na drevené uhlie. Existujú aj grily, ktoré teplotu udržujú pomocou lávových kameňov. Základné pravidlo, ktoré by ste mali mať na pamäti pri obsluhovaní grilu je zabezpečiť jeho stabilitu. V okolí grilu nachádzať rôzne horľavé predmety alebo dreviny. Najlepšou voľbou kam umiestniť gril je kamenný, dlaždicový alebo betónový povrch. Taktiež by ste mali zamedziť malým deťom, aby sa pohybovali blízko zapáleného grilu. Samozrejme nenechávajte zapálený gril bez dozoru.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Elektrický gril

Výhodou elektrického grilu je rýchle rozohriatie platne. Na rozdiel od grilu na drevené uhlie môžete potraviny na gril pokladať prakticky okamžite. Nevýhodou tohto typu grilu býva najmä fakt, že potrebujete mať dostupné elektrické pripojenie. Výhodou týchto grilov je, že ich môžete používať aj v interiéri, ľahko sa udržujú a sú vhodné aj na balkón.

Plynový gril

Na obsluhu plynového grilu potrebujete mať vždy po ruke fľašu s propán butánom. Podobne ako pri elektrickom grile môžete začať grilovať prakticky okamžite, nemusíte dlho čakať na zohriatie grilovacej plochy. Vďaka plynovým horákom sa grilovacia plocha zohrieva rovnomerne. Nevýhodou je zháňanie náplne do grilu.

gril barbecue-coal-1420718-m

Gril na drevené uhlie

Pri tomto type grilu môžeme využívať rôzne drevené štiepky, drevené uhlie a brikety. Nevýhodou môže byť dlhšie rozpaľovanie grilu, pahreba vzniká zhruba za hodinu. Inak tento typ grilu patrí medzi najklasickejšie varianty. Rozložiť ho môžete prakticky kdekoľvek. Drevené uhlie je cenovo dostupné. Potraviny, ktoré pripravujeme na tomto type grilu majú charakteristickú vôňu. Avšak je treba potraviny pozorne sledovať lebo pri nerovnomerne rozloženom ohni hrozí pripálenie potravy.

Comments (1)

  1. Milanko

    Ja som si objednal záhradný gril cez HEJ a je super a bol mi dodaný do 1 dňa. Ak by niekto chcel tu nájde zľavy na grily
    ja som kúpil o 30€ lacnejšie mali presne takú akciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *