Kamery na dom – Ako si vybrať kamerový systém na rodinný dom?

Kamerový systém na dom vás ochráni pred nechceným nielen v čase dovoleniek. Bez ohľadu na to, či bývate na dedine alebo v meste, v súčasnosti by to malo byť jedným zo samozrejmostí, ktoré budú súčasťou vášho domu. Dôležité je, že sa budete cítiť chránený počas v čase, keď budete doma, ale hlavne o váš domov bude tiež postarané v čase, keď tam nebudete.

Populárne bezpečnostné kamery na dom v našom katalógu

Kamera na dom aj ako prevencia

Faktom je,  že dom je pre zlodejov zaujímavejší aj jednoduchší objekt ako je byt. Prečo je to tak? Jednoducho preto, že je menšie riziko toho, že zlodeja odhalia susedia, má do neho ľahší prístup a v neposlednom rade si zlodej vie vypozorovať, kedy je v dome a okolo neho pohyb a kedy nie. Samozrejme, týmto nedávame návod zlodejom, ale práve naopak, len upozorňujeme na dôležitosť tohto kamerového systému.

Na zabezpečenie vášho domu máte niekoľko možností, ale práve kamerový systém je najspoľahlivejšou z nich. O tých ostatných si napíšeme v druhej časti.

kamera na rodinny dom
kamera na stene domu

Aké sú však hlavné výhody práve kamerového systému? Tu je niekoľko z ich.

Odrádza zlodejov

Samotný kamerový systém je na dome viditeľný. Už iba tento fakt zlodejov zdrží od samotného útoku. Znamená, že by im veľmi pravdepodobne hrozilo odhalenie, čo im za to nestojí.

Máte 100 % bezpečnosť vždy a všade

V súčasnosti je vďaka rozvoju technológií bez problémov možné, aby ste pomocou aplikácie mohli sledovať, čo sa deje u vás doma, aj keď tam nie ste. Systém je teda ideálny pre tých, ktorí chodia často preč, najmä počas víkendov či služobky.

Množstvo funkcií

Dnes už kamerový systém nemusíte neustále sledovať. Systém vás bez problémov upozorní v momente, keď nie je niečo v poriadku alebo keď niekto naruší objekt.

Monitorujete okolie domu aj objekt v noci

Systém má aj videnie nočnou kamerou, preto môžete bez problémov vidieť, čo sa deje v okolí domu aj v noci. V neposlednom rade môžete monitorovať nielen dom, ale aj jeho okolie.

Ako si vybrať kamerový systém na rodinný dom

Kamerové systémy sú dnes vďaka rozvoju technológie oveľa dostupnejšie, než to bolo v minulosti. Preto by to naozaj mala byť samozrejmosťou do každého domu. Ich cena začína na úrovni už zhruba 100 až 150 Eur. Za 300 – 400 Eur už dostanete kamerový systém vyššej kvality s množstvom funkcií.

Pri výbere systému zohľadnite niekoľko dôležitých parametrov, sú nimi:

 • Počet kamier – záleží predovšetkým od toho, aký veľký dom je, či má aj záhradu alebo garáž;
 • Typ kamery – každý typ kamery má určité výhody a nevýhody. Na trhu možno nájsť buď IP, kontaktné kamery alebo DOME a PTZ DOME;
 • Uhol záberu
 • Snímková frenvencia
 • Odolnosť
 • Napájanie kamier a POE

Pokiaľ nie ste odborníkom na bezpečnostné kamery, je vhodné, ak si vyberiete dodávateľa, ktorý vám poradí s výberom ako aj s inštaláciou. Je predsa vhodné mať k takejto činnosti spoľahlivého odborníka.

bullet kamera na dom

Níce je kamerový systém to najdôležitejšie, existujú ešte ďalšie bezpečnostné prvky, ktoré vás dokážu ochrániť pred zlodejmi. V prvom rade sa určite vybavte bezpečnostnými dverami. Možno sa to nezdá, ale tie naozaj dokážu splniť svoju úlohu a bez problémov sa postarajú o to, aby cez ne zlodej nevnikol.

Zlodeji radi vnikajú do domu aj cez okná, preto je dobré sa vybaviť vonkajšími roletami. Tie môžete nechať otvorené a zavrieť iba vtedy, ak idete z domu na dlhší čas. V neposlednom rade však spolupracujte aj s vašimi susedmi. A opačne – poskytnite im tiež tú istú službu. Ak dáte kľúče, napríklad, počas dovolenky im, môžete si byť tiež istý, že tí vám tiež dom skontrolujú a pravdepodobne spozorujú, ak by sa niečo dialo.

V záujme vašej vlastnej bezpečnosti je teda skutočne vhodné, používať viac foriem ochrany, než aby ste to potom ľutovali. Veď ako sa hovorí – bezpečnosť je nadovšetko.


Comments (22)

 1. Maja

  Aj my máme kamerový systém na našom dome a už pár krát mi pomohol pri hľadaní vecí ktoré som si odložila na záhrade a zabudla som že kde.

 2. Darko

  Nám namontoval na dom kamerový systém montážnik p. Klein. Namontoval nám Securia Pro IP set 5MPx NVR4CHV5-B tento set ktorý sme si objednali z internetu. Za jeden deň to bolo všetko hotové. Jediné s čím je problém je to že keď pred kamerou sa nachádza veľký objekt tak sa od neho odráža nočné videnie a je horšia viditelľosť. Takže s týmto treba rátať.

  • Mária

   Dobrý deň Darko, aj my zvažujeme na dom kamery od rovnakého výrobcu. Ale chcem sa Vás opýtať že koľko Vás stále montáž? Bolo nutné dopredu spraviť nejakú pred prípravu na káble alebo také niečo?

   • Darko

    Montáž stála približne 250eur a všetko si montážnik spravil sám. Nieje nutné dopredu ťahať kabeláž takže nám ju pekne skryl do lišty. Ale ak si ich naťaháte dopredu tak budete mať pekne skryté káble a montáž vás bude stáť menej. Odporučil by som exteriérové sieťové káble s tienením. Koncovky si potom už spraví montážnik.

 3. Danka

  Ja mám obyčajnú otočnú kameru interiérovú ktorá sa vie otáčať o 360 stupňov, čo je parádna vlastnosť. Video má celkom rozlíšenie 3MPx, ale zvuk by mohol byť o niečo lepší. Za mňa je však prioritou obraz, kameru mám za oknom a dobre sníma obraz vonku. Večer sa mi od skla odráža nočné videnie takže viditeľnosť je horšia.

 4. Gyarmati Ján

  Je prosím Vás kompatibilná kamera Securia Pro a Hikvision? Mám Securia Pro box aj kamery ale chcel by som dokúpiť dve 8MPx Hikvision na sledovanie šopy ktorá je ďaleko a potrebujem k tomu aspon 10x optický zoom.
  Otázka je že či mi na 50m dosvieti nočné videnie alebo budem už musieť použiť nočné prísvity.

  • Peter Kozma

   Oba výrobcovia používajú protokol OnViF takže by to malo byť kompatibilné. Ale dajte si prosím pozor aby aj váš NVR box podporoval kamery s rozlíšením 8MPx. Do 50m Vám určite nedosvieti nočné videni, budete si musieť dokúpiť prísvity.

 5. Maťka

  Hľadala som kamery na dom s nočným videním a bol mi odporučený systém s 6timi kamerami a nočným videním. Rozlíšenie je 6 megapixelov. Do interiéru domu sme kamery nechceli dať takže máme iba okolo domu. Aj keď je vonku úplná tma tak na kamere vidieť všetko.

 6. Tibor Tárnok

  Je možné že počas búrky nám odišiel kamerový systém? Máme na chate AHD systém a bola búra a od vtedy nám nejdú kamery. Kamery sú v podbití takže priamo do nich by nemal udrieť blesk.

  • Peter Kozma

   Montéri odporúčajú aj montáž preppäťovej ochrany a prípadne aj záložný zdroj pre prípadne výkivy. Ale vo vašom prípade určite blesk odálil box. V najlepšom prípade vám odišiel iba adaptér.

 7. Dárius

  Objednal som 2MPx Wifi kameru z Aliexpresu a nie som spokojný. Obraz ok. Čo sa týka prenosu cez wifi čistá katastrofa. Vraj profil.kamera nemá ani v interiéri v jednej miestnosti vedľa routra seriózny signál. Vytrápili sme sa s ňou spolu aj s technikom čo mám od nich Internet. Cez lan kábel to ide,ale na to som si nekupoval wifi kameru aby som k nej musel ťahať kábel.Priložený manuál škoda reči.tj.o ničom. Ale dodanie tovaru na jednotku. Škoda len že tovar nefunguje podľa popisu.

  • Peter Kozma

   2MPx rozlíšenie pri kamerách je už momentálne nepostačujúce. Odporúčame kamery s minimálnym rozlíšením 5MPx, kde cenový rozdiel už nieje taký priepastný.

 8. Matuško

  Zdravím Vás. V špecifikácii pre niektoré kamery sa píše operačná teplota od 0 do 55 C. Čo bude v zime? Sú schopné kamery pracovať aj v zime?

  • Kamerový BOSS

   áno samozrejme že sú, kamery sa trochu aj prehrievajú takže zvládnu mrazy. Ale pri extrémnych mrazoch -20C môže obraz trochu sekať, blbnúť.

 9. Silvester

  Dobrý deň, rozmýšľame nad kamerovým systémom na náš dom Štiavnici v lese. Je to staršia budova, dvojposchodová. Rozhodujeme sa medzi Hikvision a Securia Pro kamerovým systémom. Ktorý by ste odporučili? Montáž si zvládneme sami alebo ako v prípade alarmu to musí robiť certifikovaná firma?

 10. Šóška

  Dobrý deň prajem,
  chcel by som Vás veľmi pekne poprosiť o pomoc. Zakúpil som si kamerový systém securia-pro-ip-set-5mpx-nvr4chv5-b-dome.

  Všetko pekne funguje, po pripojení monitoru si viem pozrieť archív až 21 dní. No už niekoľko mesiacov nedokážem v aplikácii na telefóne zobraziť spätne video. Skúšal som to na viacerých telefónoch podľa návodu čo som našiel na youtube no stále vypisuje hlášku “Channel1The video was not found”. Screenshot zasielam v prílohe. Veľmi pekne by som Vás poprosil o radu ako to spojazdniť.

  Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

  • Redakcia

   v aplikacii mate pridane jedno zariadenie a po rozkliknuti sa Vam zobrazia kamery alebo mate kazdu kameru pripadu zvlast

   S pozdravom

 11. Jozef D.

  Potreboval by som od môjho systému aby mi keď sa ráno posadím k systému chcel by som si pozrieť len narušenia, ktoré boli zaznamenané, aby som nemusel pozerať celý záznam. Najlepšie by bolo, keby to bolo pomocou „ĽUDSKY ODHALIŤ“ kde predpokladám, že systém vyhodnotí osobu – človeka na zázname.
  Momentálne pri tomto nastavení na časovej osi nie je však žiadny log ani záznam, že by zaznamenal človeka aj keď sa človek pohyboval pred kamerou.
  Prípadne, ak mám použiť iné nastavenie, poprosím o radu ktoré.
  Skúšal som nastaviť aj „DETEKCIU POHYBOM“, ale ta je zase veľmi veľa narušení, lebo systém spoľahlivo reaguje napríklad aj na pohyb trávy keď fúka vietor.
  (Mám nastavenú NAJNIŽŠIU CITLIVOSŤ, INTERVAL: 2 sekundy, ONESKORENIE 10 sekúnd) – neviem ako s týmto môžem meniť veci.
  Prípadne potrebujem poradiť, čo by ste robili Vy.

  • Redakcia

   Dobrý deň Jozef,

   ak vám nefunguje možnosť ľudsky odhaliť tak pravdepodobne to vaše kamery nepodporujú. Túto možnosť podporujú Securia Pro IP kamery od 5MPx a viac.

 12. Laci Kováč

  Dobrý deň,
  Chcem ešte jednu kameru do mojho Dahue NVR boxu, mozem poprosit o odporučenie chcem kameru na napájanie cez UTP kabel, na SD kartu a aplikáciu Tuya . Cenovo max do 70€.
  Máte v ponuke čo by som mohol doobjednať ?
  Dakujem

 13. Dávid Hege

  Dobry den, mam technicku otazku, mam set 4 kamier a z dna na den prestalo vsetko fungovat, vobec pise mi to ze zariadenie je offline. Vcera som sa stym hral ale problem asi bude v NVR, konkretne pripojenie do siete sa neda uskutocnit, vsimol som si ze na NVR neblika ziadna kontrolka kde su porty na kamery a na router. Ma to blikat alebo nema? hral som sa s tym asi 3 hodiny no vobec sa nedokazem pripojit na siet. Skusal som aj cez DHCP aj klasicky zadat udaje predtym ako boli. Co by mohol byt problem? ostatne v dome vsetko funguje ako ma.

  • admin

   Dobrý deň, ak Vám systém ide a len vám neblikajú diódy pri sieťových portoch tak je možné že Vám odišlo POE v NVRku. Väčšinou to zvykne byť pri zásahu blesku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *