Ako vybrať vírivku krok za krokom

young,woman,in,an,open,air,bath,with,view,of

Zaobstarajte si vonkajšiu vírivku a doprajte si wellness u seba na záhrade. Teplá voda a masážne trysky vás zbavia stresu, uvoľnia natiahnuté svaly a navodia pocit pohody. Aby pre vás nákup vírivého bazéna bol čo najjednoduchší, prinášame vám tipy, ako postupovať pri jeho výbere.

Ako vybrať vírivku

Než investujete nemalú čiastku do vlastnej vírivky, opýtajte sa samých seba, kam ju chcete umiestniť, koľko ľudí ju bude využívať a či mienite občas meniť jej umiestnenie. Okrem toho si rozmyslite, čo konkrétne od vírivky očakávate. V zime bežky a lyže, v lete beh či plávanie. Po športe iste túžite po relaxe a regenerácii. Vírivka je to pravé, čo vám dopraje oboje.

Nájdite pre vírivku vhodné miesto

Vírivku je možné inštalovať ako do interiéru, tak do exteriéru. V každom prípade by však mala stáť na pevnom a rovnom podložení s dostatočnou nosnosťou. Ak sa rozhodnete pre vonkajšiu vírivku, dobre zvážte, kam konkrétne ju umiestnite. Berte ohľad na to, že jej prevádzka nie je úplne tichá a radšej ju postavte ďalej od domu. Na druhú stranu, vírivku na druhom konci záhrady iba ťažko napojíte na prívodnú hadicu a elektrický kábel. Preto je potrebné nájsť kompromis.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Pevnú alebo nafukovaciu?

Výhodou pevnej vírivky je predovšetkým vysoká odolnosť, ktorú jej dáva akrylátová vaňa. Je možné ju zapustiť do zeme a používať ju celoročne, spravidla tiež býva vybavená väčším množstvom trysiek a ďalšími vymoženosťami, ako sú napríklad opierky hlavy.

Ak vás od jej kúpy odrádza vyššia cena, bude pre vás možno vhodnejšia nafukovacia vírivka. Inštaláciu zvládnete svojpomocne a pretože je veľmi ľahká a mobilná, ľahko ju na zimu premiestnite do interiéru.

Dobre zvážte veľkosť vírivky

Rozmery a objem vírivky sa odvíjajú od počtu ľudí, ktorí ju budú využívať. Zlatou strednou cestou sú modely určené pre 4-5 osôb. Ich rozmer je približne 180 × 180 × 70 cm (šírka × dĺžka × hĺbka). Ak si však vírivku mienite užívať iba v páre, tak sa vám tento luxus iba zbytočne predraží, nielen kvôli nákupnej cene, ale aj v rámci prevádzky. Ak máte naopak veľkú rodinu alebo ste veľmi spoločenský, oplatí sa vám investícia do veľkej vírivky, ktorá má rozmery približne 200 × 200 × 70 cm a objem asi 1 200 l.

Počet a rozmiestnenie trysiek

Pri výbere vírivky nezabudnite zohľadniť nielen počet, ale aj rozmiestnenie masážnych trysiek. Nie každý model má totiž trysky na všetky partie tela. Čo ďalšie by vás malo zaujímať? Napríklad typ trysiek – tie môžu byť priame masážne, rotačné masážne a zmiešané masážne. Každá z nich má pritom iné pozitívne účinky. Preto je ideálne si vybrať vírivku, v ktorej sú zastúpené všetky typy.

Kedy sa hodí vírivka s ohrevom vody?

Ak chcete vo vírivke relaxovať aj v zime, uprednostnite model s ohrevom vody, ktorý je napojený na elektrickú sieť. Niektoré vírivky však môžete napojiť aj na solárny panel a znížiť tak náklady na ich prevádzku.

Tip: Platí, že čím väčší je výkon ohrevu (udáva sa vo wattoch), tým rýchlejšie sa voda zohreje. Takže, aby ste nečakali na kúpeľ príliš dlho, investujte radšej do výkonnejšieho systému.

Príslušenstvo k vírivke

K vírivke je možné dokúpiť rôzne príslušenstvo, ktoré vám spríjemní relax v nej. Hodiť sa vám bude predovšetkým termokryt, ktorý použijete na zakrytie po kúpeli a termopodložka, ktorá izoluje vírivku od chladu zo zeme. Z ďalšieho príslušenstva je možné zmieniť aj schodíky na jednoduchší prístup do vírivky, LED osvetlenie, odkladacie plochy s držiakom na nápoje alebo napríklad nafukovacie opierky hlavy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *