Ako si zabezpečiť chatu? Poradíme Vám aký kamerový systém na chalupu

Chata je miesto, ktoré si pravdepodobne budujete dlhší čas, a keď ju konečne vlastníte, je správne dobre sa o ňu postarať. Nemali by ste preto zabúdať aj na kamerový systém. Ten sa vám môže zdať v prípade vašej chaty menej podstatný, než je to v prípade rodinného domu, ale opak je pravdou. Práve chata môže byť centrom pozornosti potenciálnych zlodejov, pretože je to objekt, ktorý je pravdepodobne ľahko dostupný a navyše, nie ste tam tak často. Aké zásady je teda vhodné dodržiavať, aby ste vašu chatu uchránili pred potenciálnym zlodejom?

Zabezpečte si dvere

aj keď máte na vašej chate oplotenie, je vhodné, aby ste mali aj pevné dreve. Tie sú totiž veľmi ľahkým miesto vniknutia. Ak si myslíte, že vysoký plot je postačujúci, práve ten vám môže spraviť opačnú službu službu. Za plotom je totiž vidno menej vecí. Bezpečnostné dvere sú teda základ bezpečnosti aj na vašej chate.

Okná

Práve okná bývajú aj na chate slabinou. Keď budete mať bezpečnostné dvere, mali by ste sa zamyslieť aj nad tým, ako si zabezpečiť okná. Nie je totiž nič jednoduchšie, ako vniknúť do interiéru cez okná. Najjednoduchšie riešenie, ako si zabezpečiť okná sú vonkajšie žalúzie alebo rolety. Vhodná je tiež bezpečnostná fólia.

Slabé miesta chaty

Pohybové čidlá

Takéto zariadenie dokáže vyvolať zvukový alarm v momente, keď zachytí neočakávaný pohyb. Samozrejme, nie je to ten váš, ale cudzí. Takýto alarm dokáže zlodeja dostatočne naľakať, aby sa vzdal akejkoľvek ďalšej akcie.

Kamerový systém

Kamerový systém je v súčasnosti ten najvhodnejší spôsob, ako si môžete zabezpečiť vašu chatu pred nechcenou návštevou. Na trhu existuje mnoho druhov systémov, jednoduchšie aj sofistikovanejšie, takže si je z čoho vyberať. Hlavnou výhodou je, že máte váš objekt maximálne pod kontrolou aj vtedy, keď sa v ňom nenachádzate. Cena kamerových systémov sa začína na úrovni od 150 Eur, tie drahšie stoja okolo 400 Eur.

Obsah balenia kamerového systému

Jednou z mnohých výhod týchto systémov je, že máte možnosť vďaka aplikáciám, ktoré bývajú súčasťou kamerových systémov, sledovať čo sa deje v okolí vašej chate aj vtedy, keď tam nie ste.

Už len prítomnosť kamerových systémov funguje ako prostriedok na odradenie zlodejov. Ako si vybrať vhodný kamerový systém na chatu?

Určite zvážte použitie bezdrôtového systému. Ten totiž môže byť v prostredí chaty oveľa praktickejší ako iný systém. Dostupnosť tu totiž môže byť horšia, preto je dobré mať systém, vďaka ktorému nebude potrebné naťahovať množstvo káblov.

Ak si však chcete byť istý, že kamerový systém bude nainštalovaný správne, nechajte to na odborníka, ktorý vám systém nainštaluje a tiež vysvetlí všetky potrebné detaily. V inom prípade si môžete kamerový systém nainštalovať aj sami. Výhodou však je, že dnešné kamerové systémy sú veľmi jednoduché na inštaláciu, preto by ani toto nemal byť problém. Vybrať si tiež musíte, či chcete interiérovú alebo exteriérovú kameru. Na trhu nájdete aj kombináciu oboch. Ďalšie parametre, ktoré budete pri výbere kamery zvažovať, je typ kamery, odolnosť, nočné videnie, a ďalšie.

Ak ste teda do vašej chaty investovali nemalú čiastku, kamerový systém by mal byť pre vás akousi samozrejmosťou. Hlavne, keď je možností naozaj mnoho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *