Ako sa vyrába obraz na plátne?

Máte doma holé steny a rozmýšľate nad tým, ako si ich skrášliť alebo čím ich oživiť? Prirodzene Vám ako prvé napadne tapeta, obrazy a fotky v rámčekoch, nástenné maľby nanesené priamo na stenu. Experimentátori možno siahnu po niečom neobyčajnom a nápaditom. Za najnovší hit moderných domácností sa dá považovať originálny a jedinečný nápad povesiť si na stenu svoju vlastnoručne odfotenú fotku na plátne.

Fotografie sú spracované a verne pretvorené do finálneho obrazu, ktorý predstavuje hotový produkt na Vašu stenu v domácnosti, ale aj v pracovnom prostredí. Autenticita fotografie je zachovaná vďaka plátnu, ktorého textúra približuje fotografiu maľbe. Fotografia sa tak na plátne miestami podobá obrazu.

 

Na skúsenostiach záleží

Výroba fotiek na plátne súvisí s mnohoročnými skúsenosťami s veľkou tlačiarňou, ktorá využíva modernú technológiu a dodržiava princípy ekologickej výroby. Populárne fotky na plátne sú vyrábané tak, aby vydržali čo najdlhšie. Fotka na plátne predstavuje nenútený a dizajnový kúsok interiéru, ktorý osvieži celkový vzhľad Vašej domácnosti a dodá jej punc elegancie i nekonvenčnosti.

 

Postup

Ako také fotky na plátne vznikajú a čím všetkým musí Vaša fotografia prejsť, kým ju vzhliadnete po prvýkrát na veľkom plátne? Príprava sa zdá byť jednoduchá, ale podlieha mnohým pravidlám správnej výroby a hlavne dôkladnému prevedeniu detailov. Pozrime sa teda spolu na konkrétny postup. Za informácie a fotogalériu vďačíme výrobcovi najkvalitnejších obrazov na slovensku, firme imageposter.eu

  1. Fotografia sa zvykne pred samotnou tlačou zámerne skontrolovať, aby sa predišlo možným nedokonalostiam a nepríjemnostiam, ktoré by mohli scenériu/portrét či iný objekt špatiť, prípadne inak znehodnotiť. Dostatočne vysokým rozlíšením pri fotografovaní by sme sa takýmto chybám mohli vyhnúť. Kresba sa obvykle na poréznejších materiáloch stráca, predovšetkým ak sú na fotografií prevažne tmavé tóny. Fotografia tak musí spĺňať niekoľko podmienok: kresba je dobre viditeľná na všetkých miestach a je zachovaná jej farebná vernosť. Kvalita fotografie je totiž jeden zo základných parametrov výsledného úspechu na plátne.

 

  1. Pred tým, ako fotografiu zaradíme do tlače, je nutné vybrať si vhodný typ ImagePoster produktu. Voľba sa pohybuje medzi Foto plátnom, alternatívnou verziou produktu foto plátno – Plátnom poster a Veľkoformátovým plátnom.V prípade Foto plátna sa jedná o umelecké bavlnené plátno, vyhľadávané pre svoju štruktúru, plastickosť a najvyššiu kvalitu vyhotovených fotiek. Napriek tomu, že Plátno poster je cenovo nižšia ekvivalentná alternatíva Foto plátna, nevidno viditeľné rozdiely v kvalite výsledného obrazu a ani v ekologickej kvalite.

    Veľkoformátové plátna sa hodia predovšetkým na chodby, do vestibulu a ďalších veľkých pristorov. Vzhľadom na svoj rozmer je vystužený drevenými výstužam. Veľkoformátové plátno predstavuje najlacnejší produkt z vyššie spomenutých. Všetky tieto plátna sú výlučne prírodné plátna z bavlny, majú špeciálnu šponovaciu vlastnosť, ktoré bráni ohýbaniu a odstávaniu od steny.

 

  1. V našom prípade sme si zvolili Foto na plátne. Vytlačenú fotografiu opäť okontrolujeme a ošetríme dodatočnou ochrannou vrstvou povrch plátna, proti poškodeniu. Pokiaľ je štruktúra plátna na testovanom produkte jemná, ale výraznejšia, vytvorí sa obraz so zachovaním aj tých najmenších detailov fotografie, a to bez povrchových kazov, ktoré môžu narúšať celkový estetický dojem.

 

3

 

  1. Na rade je výroba dreveného rámu pre obraz. Napínací rám by mal byť tuhý a určite by sa vylučuje tendencia krútenia alebo kríženia sa. Špeciálne šponovanie, ktoré zahraňuje tomuto krúteniu/ohýbaniu a profilom zaručuje, že Váš obraz bude neustále pekne napnutý. Takýto rám by plátno nemal poškodiť ani po niekoľkých rokoch.

 

4-1

4-2

 

  1. Kvalita produktu sa odvíja nie len od kvality tlače, ale aj od správneho natiahnutia a uchytenia plátna na rám. Staroslitvé napnutie na drevený rám ovplyvňuje náchylnosť rámu krížiť sa. Spinky preto nemôžu byť umiestnené bezmyšlienkovite, ale precízne a presne. Následne sa profesionálne ošetria všetky rohové časti plátna.

 

5

 

  1. Menším úpravám sa nevyhne žiadna profesionálna firma, ktorá sa postará o najlepšie prevedenie produktu. Obraz má spĺňať mnoho atribútov, bez ktorých sa nedá považovať za plnohodnotný výrobok. Plátno by sa nemalo lesknúť ako PVC alebo lacný polyester. Prirodzený a ničím nerušený vzhľad.

 

6

 

  1. K drevenému rámu sa pridáva aj úchyt na zavesenie alebo položenie, podľa individuálnej potreby. Pokiaľ máte na stene prázdne miesto a potrebujete ho zaplniť niečím vkusným a pekným, vyberte si úchytku na zavesenie. Avšak predstavivosti sa medze nekladú, preto sa čoraz väčším hitom stáva ležérne opieranie obrazov o stenu.

 

7

 

  1. Antistresová bublinková fólia poteší nie len povrch plátna, zásluhou ktorej sa plátno nepoškodí, ale aj Vaše deti, ktoré sa s bublinkovou fóliou rady hrajú. Plátno je po celú dobu zabalené a tým pádom aj chránené, takže sa nemusíte obávať žiadneho nemilého prekvapenia.

 

8-1

8-2

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *