Španielsky temperament v bývaní

Toreádori, flamenko a prirozený temperament nie sú jedinými typickými črtmi Španielska. Aj dizajn tejto slnkom zaliatej krajiny je veľmi osobitý a jedinečný. Ak vás neosloví nostalgiou dýchajúcim nábytkom, určite vás ohúri svojou nezameniteľnou energiou a vášňou, ktoré vyžaruje.

Interiér po španielsky

Španielsky interiérový dizajn sa nesie v znamení farebného stredomorského štýlu, ktorý často krát pripomína rustikálne vily, slnečné terasy a tak trochu nostalgiu. Steny používané v tomto dizajnérskom smere sú zdobené zväčša hladkou textúrou a rôznymi vzormi. Typickými farbami sú takzvané tóny zeme, ako napríklad tmavo červená, spálená oranžová, tmavošedá alebo čokoládovo hnedá.

seville-1150324_1920
Najmä tradičné španielske domčeky sa pýšia drevenými rámovými oknami. Koberce tu nie sú celkom obľúbené, uprednostňuje sa jednotný tvrdý povrch, a to v celom dome. Prípadne môže byť vyzdobený typickými španielskymi malými koberčekmi. Tradičná podlaha je vyrábaná z tvrdého tmavého dreva, alebo z terakotových dlaždíc s tmavou škárovaciou hmotou.

living-room-389264_1280
K španielskemu interiérovému dizajnu neodmysliteľne patrí železo, keramika a rôzne tkaniny. Železo sa komponuje hlavne formou dverového kovania, takzvaných „klopadiel“ na dvere alebo čelami postelí.
Nábytok v španielskom štýle je najčastejšie drevený. Používajú sa tieto druhy dreva: mahagón, orech, eben alebo orech. Tradičnú stránku upevňujú rôzne ozdobné ornamenty na nábytku. Španieli veľmi radi doplňujú interiér koženými prvkami, čiže kožené kreslá, sedačky. Zelenú majú aj drevené lavice a stoličky potiahnuté mäkkou tkaninou. Španielsky dizajn v bývaní sa svojimi prvkami veľmi približuje k rustikálnemu štýlu.

knocker-952656_1920

bedroom-389254_1280

Prvky potrebné na vytvorenie španielskeho interiéru

Typický španielsky príbytok môže niekedy pôsobiť až prezdobene. Bez prvkov ako je keramika, rôzne kameniny, terakota a železo sa v španielskom dizajne ani nezaobídete. Na steny umiestnite drevené vyrezávané rámy a priestor zútulnite krbom. Aj to k Španielsku patrí!

Tradičná architektúra

Klasická španielska architektúra je neprehliadnuteľná. Tvoria ju hlavne prvky ako nepálené tehly, drevené vyrezávané vstupné dvere a železný plot.

spain-971572_1920

san-sebastian-406877_1920

segovia-1375934_1920

Tradičné španielske domčeky sú kúzelné. S modernou španielskou architektúrou však nemajú takmer nič spoločné.

valencia-1049389_1920

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *