Ako udržiavať plávajúcu podlahu?

Plávajúca podlaha patrí medzi veľmi obľúbené podlahy, na ktoré vždy každý rád staví. Ak sa sťahujete či len meníte svoj doterajší príbytok, určite sa snažíte, aby vaša obývačka či iné izby vyzerali naozaj luxusne a moderne. Práve v týchto chvíľach by ste si mali ísť vybrať plávajúcu podlahu, ktorá sa vám bude hodiť úplne všade!

O plávajúce podlahy je potrebné sa starať. Na to, aby vám vydržala čo najdlhšie a vyzerala stále tak, ako keď ste ju kupovali, si budete musieť kúpiť aj nejaké špeciálne prostriedky, s ktorými bude vyzerať podlaha naozaj skvelo. Na začiatok by ste si však mali vybrať tú, ktorú určite chcete, pretože ich v obchodoch existuje naozaj nespočetné množstvo.

Ako na to?

Pri kupovaní si môžete vyberať medzi stovkami farieb, povrchových úprav či odolnosti, akú bude podlaha mať. Keď si konečne vyberiete a správne ju položíte na zem, začnite riešiť to, ako sa o ňu budete starať.

Vydutá podlaha

Vydutá podlaha

Určite veľmi dobre viete, čo sa vždy stane, keď sa na plávajúcu podlahu (drevenú alebo laminátovú) vyleje väčšie množstvo vody, ktoré tam je dlhšie. Podlaha sa oduje, mení tvar a celá sa zničí. Práve preto by ste mali používať čo najmenej vody aj pri umývaní.

Dôležitý je aj správny výber mopu. V ponukách obchodov nájdete mnoho klasických, ale aj špeciálnych druhov, ktoré sa vám budú určite hodiť. Najlepšia je handrička z mikrovlákien, s ktorou budete mať podlahu umytú za chvíľku. Pri namáčaní tejto handry do vody ju vždy poriadne vyžmýkajte a až potom utierajte.

Čistiace prípravky

Okrem mopu musíte dávať pozor aj na čistiace prípravky, ktoré používate. Keďže sa tieto podlahy príliš nešpinia, vhodný je aj roztok jari a vody. K dostaniu v obchodoch sú však aj špeciálne prípravky na čistenie podlahy. Dôležité je, aby bolo súčasťou tohto prípravku leštidlo. Vďaka nemu budete mať podlahu vždy lesklú a peknú.

Aby sa vám podlaha lepšie umývala a celkovo, aby vám vydržala dlhšie umytá, najlepšie spravíte ak si ju pred umývaním povysávate. Zbytočné chĺpky od domácich zvieratiek, prach či iná špina vám potom nebude zavadzať a ľahšie zotriete celú podlahu. Po vysávaní jednoducho zotrite svoju podlahu vlhkým mopom.

Comments (1)

  1. Klara

    my mame doma polozenu na celom spodnom podlazi vinylovú plavajucu podlahu -fatra thermofix v pálenom dube a nijak extra sa o ňu nestaráme. Dva – trikrát za týždeň pustíme robotický vysávač a ten ju prebehne a v sobotu doobeda ju umyvam ručne s vlhkou handrou a hotovo (: nič nejak náročné…ale ono to určite záleží od podlahy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *