Zachovajte si aj vy správne teplo domova

Chladné obdobie, mnohými nenávidené a inými obľúbené. Jeseň, v podobe sychravého počasia, tmy a chladu. Jeseň v podobe pestro sfarbeného lesa, minimálnych slnečných lúčov a príjemných prechádzok, či ohnivá žiara plameňov z rozžiareného ohňa.

S krbom ako v rozprávke

Nemusia vám to pripomínať len zimné obdobia a chladné sychravé počasie. Hru ohňa za bezpečným priehľadným sklom si môžete užívať kedykoľvek, bez ohľadu na počasie a v pohodlí domova. Je to jednoduché a dnes veľmi obľúbené riešenie.  Stavba krbov na kľúč vám zabezpečí realizáciu náročných stavebný prác, čím vás odbremení od jej realizácie. Bohatá ponuka rustikálnych a portálových krbov premení domov na luxusné sídlo, hodné kráľovskej návštevy.  Ak však vaše srdce holduje jednoduchosti a elegancii, postavenie krbu je podľa takýchto požiadaviek samozrejmé.

Každého z nás občas zaťaží nelichotivá finančná náročnosť týchto vykurovacích telies. Krby  reprezentujú moderné, ekonomické a ekologické zdroje tepla. Aj z tohto dôvodu sa v nejednej domácnosti začínajú napriek tomu, stále častejšie objavovať. To že sú prvotné investície vyššie nemusí byť na škodu. Každopádne sa vám to v budúcnosti viackrát vráti. Taktiež by ste si mali zvážiť, či viac preferujete krb s otvoreným, alebo uzavretým ohňom.

Jednoznačne úspornejší a s väčším efektom je krb s ohňom uzavretým, kde je jeho tepelná účinnosť viac ako 80 %. Je efektívnejší na množstvo použitého dreva a v prípade zabudovaných rozvodov Vám v pohode prehreje celý dom.

Pokiaľ ide o krb s otvoreným ohňom, je to typ, skôr pre milovníkov príjemných atmosfér, ktorí si radi doprajú hrejivý pocit a vôňu dreva priamo vo svojej blízkosti. Úspora dreva je menšia a hrejivosť takéhoto krbu dosahuje maximálne do 10 %.

Aj s prírodnými doplnkami sa príjemne zahrejete

Prirodzené prostredie a závan prírody môžete docieliť aj s použitím modernej interiérovej dlažby z prírodného kameňa. So vstavaným krbom a takouto dlažbou budete pánom pre všetky nadchádzajúce návštevy. Majte ale na pamäti, že pokiaľ si zaobstaráte krb do vášho interiéru, mali by ste dôkladne zvažovať, čo všetko k nemu doplníte. Uvedomte si, že s krbom kupujete kus nábytku, ku ktorému nebude jednoduché zladiť a nakombinovať ostatné doplnky. Preto si pri kúpe takejto podlahy dôsledne zvážte všetky možné faktory, ako je vzhľad, veľkosť a akým spôsobom všetko do seba v interiéri zapadne.

Obklady a dlažby sú neodmysliteľnou súčasťou každého obytného priestoru. V prípade rekonštrukcie  konkrétnej miestnosti zvoľte ideálny postup jej kladenia, a ak si na to netrúfnete sami k dispozícii sú profesionálni, ktorí vám s tým ochotne pomôžu. Dlažba vám umožní udržať optimálnu vzdušnú vlhkosť a správnu teplotu v priestore.

Presvedčte sa meraním

Ak sa Vám zdá, že počas rekonštrukcie došlo k chybe a vlhkosť vám znepríjemňuje život, teplomery padnú vhod. Inak povedané aj vlhkomery slúžiace na jej meranie . Vysoká presnosť, funkčnosť a kvalita sú zárukou toho najlepšieho čo si môžete v tomto smere zažiadať. V širokej ponuke si vyberiete celkom iste to svoje.

Ideálna a najvhodnejšia bytová teplota by sa mala pohybovať v rozmedzí 20 až 22 °C, pričom relatívne prípustná vlhkosť vzduchu je určená na 45 až 45 %. Väčšia vlhkosť spôsobuje človeku nepríjemné situácie. Podporuje rozmnožovanie zárodkov, plesní a mikroorganizmov, ktoré vedia v mnohých prípadoch vyvolať alergie, astmu alebo aj nejedno infekčné ochorenie dýchacích ciest. Vlhký vzduch sa vždy ťažšie zohrieva, preto je možno aj riešenie, zabudovania krbu dobrým nápadom. Samotné plesne neznášajú suchý vzduch a jeho silné prúdenie.

Nezabúdajte ani na správne vetranie. Vetrací teplomer spolu s vlhkomerom, presne zaznamenajú dané hodnoty. Porovnajú vonkajšie a vnútorné podmienky a oznámia, či je vetranie naozaj nutné alebo máte naopak okno zavrieť.

Teplo domova máte spojené s luxusným prevedeným. Všetky postupné kroky, ktoré sme vám práve ukázali, sú ideálnym riešením, pričom cenová hladina je dostupná takmer pre každého. Vo vlastnom pohodlí získate všetko, po čom ste túžili a spolu s rodinou si môžete  užívať prepych, ktorý vás nestál celý majetok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *