Ako sa v interiéri obklopiť prírodou

Nie je nad to keď si raz za čas urobíte radosť a doprajete si luxusný pobyt v novo zariadenom hoteli. Moderný nábytok, krásne podlahy, obklad, kúpeľňa ako z rozprávky a pohodlie v posteli s kvalitným matracom. Je to naozaj príjemné a ojedinelé riešenie, ale žiaľ krátkodobé. Čo tak vyčariť si podobné pohodlie v prostredí vlastného domova. Predstavíme vám novinky a dostupné produkty, so zaobstaraním ktorých môžete začať  hneď a pekne od základov.

Prírodné materiály vytvoria vo vašom domove ojedinelú atmosféru a navodia hrejivý pocit. Drevo prináša so sebou kus prírody a jeho jemne tlmené, hnedé odtiene sa dobre hodia do každého interiéru. S kovovými doplnkami a sklom pôsobí veľmi moderne. Ak si necháte nejaký kus dreveného materiálu dobre opracovať, prebrúsiť a vyleštiť, o vytvorenie luxusného dojmu nemusíte mať obavy.

Atmosféra obkladu vás prenesie von

Podobne na vaše city zapôsobí nádherný drevený obklad, ktorý si môžete zaobstarať z internetového obchodu. Okrem známeho tatranského profilu, nájdete v ponuke drevený obklad stropu, steny alebo vonkajšej fasády. Vidíte, že k dispozícii máte pokrytie širokých priestorov ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Obklad je z kvalitného materiálu, dôkladne vysušený a viacnásobne opracovaný a obrúsený. Značka slovenského výrobcu vám garantuje expresné služby v rámci celého územia SR.

S pohodlnou posteľou sa vyspíte do „ružova“

Viac ako jednu tretinu svojho života strávime vo svojej spálni. Pomocou akého spôsobu sa najlepšie vyspíme je len na nás. Spánok ovplyvňuje veľmi veľa faktorov. Záleží od miestnosti, v ktorej spíme, kde máme umiestnenú posteľ a aké veci nás počas spánku obklopujú. Okrem iného sa z veľkej časti na našom spánku podpisuje aj kvalita postele. Ak sme príliš psychicky vyťažení do tejto fázy sa dostávame oveľa ťažšie. Dôležitý je aj samotný vek. Čím je vyšší, tým horšie sa vieme uvoľniť. Vidíte, že dôkladný spánok si vyžaduje veľmi veľa starostlivosti.

Pre lepšie zaspávanie si môžete zakúpiť matrace 1 +1 a zistíte, že si vaše telo dokáže počas nočných hodín výborne oddýchnuť. Priestor v spálni priveľmi nezaťažujte a snažte sa posteľ umiestniť čo najďalej od vchodu. Dôležitá je aj harmónia postele s matracom. Správny rošt, výplň, materiál a jej hrúbka tiež rozhodujú o kvalitnom spánku. Dávajte pri výbere pozor na nasledovné kroky:

  • minimálna šírka dobrého matraca by mala byť 90 cm
  • jeho dĺžka by mala byť o 20 až 25 cm väčšia ako je výška vašej postavy
  • tvrdosť sa volí podľa hmotnosti osoby (nižšia váha mäkší matrac a naopak)
  • najviac komfortné sú tvarované (zónované) matrace

Nič vám nebráni v tom, aby ste si prezreli dostupné ponuky aj z pohodlia domova a kvalitný spánok s týmito radami, zažívali „na vlastnej koži“. Priemerný osem hodinový čas odpočinku si užijete do sýta a ranné vstávanie bude oveľa príjemnejšie.

Bavlnená krása, čo vás zahreje

Vykurovacia sezóna pomaly začala a chladné obdobie klope na dvere. Ani počas mrazivých nocí sa nenechajte rušiť a zabaľte sa do príjemne hrejivých materiálov. Nemusíte navštíviť žiadne obchodné centrum, ponuka je online a  obliečky podľa vlastného výberu uspokoja nie len vás, ale aj vaše zmysly. Od bavlnených, cez krepové, flanelové a saténové, vyberiete si tie, ktoré najviac lahodia vášmu srdcu.

V každej situácii nás ovplyvňuje obrovské množstvo faktorov. Aj tu je dôležitá cena, s tým, že by nemala byť rozhodujúca. Úsporné riešenia sa oplatia, no zároveň myslite na to, že je to investícia dlhodobejšieho charakteru. Potrebná veľkosť, hrúbka a materiál sú už na rozhodnutí každého z vás.

V ponuke sú naozaj pestré kombinácie, no prírodný charakter vašej spálni dodajú jednoznačne bavlnené obliečky, ktoré sú príjemné aj na dotyk. Nezabúdajte na udržiavanie optimálnej teploty. V priveľmi prehriatej miestnosti sa spí naozaj zle a preto si izbovú teplotu udržujte na hranici 21°C.

O svoj odev sa vieme postarať veľmi dobre a obliecť sa v chladnom období nie je pre nás  žiadny problém. S oblečením posteľnej bielizne si vďaka týmto radám tiež poradíte veľmi ľahko  a nemusíte pritom nikam chodiť. Zladíte ich s farbou a vzorom vašej spálne a celkový dojem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *