Moderný interiér plný štýlového nábytku a dizajnových doplnkov pre rok 2016

Štýlový interiér nemožno jednoznačne definovať, veď každý z nás má svoj vlastný vkus a predstavy. Možno však načrtnúť akýsi model, podľa ktorého sa inšpirovať pri zariaďovaní domácnosti. Zo svetových trhov k nám prichádzajú každý rok nové trendy, či už sú to nové farby, materiály, či dizajn prvkov.

Nie je nutné samozrejme prezariaďovať celú domácnosť každý rok, môžme sa inšpirovať a zaobstarať si napríklad zopár  nových dekorácií či doplnkov, prípadne si okrášliť obývačku vankúšmi s najnovšou módnou farbou či vzorom.

Mottom roka 2016 je: „Zaobstarajte si zopár zberateľských kúskov, z ktorého každý jeden rozpráva svoj príbeh.“ Čiže, ak chcete byť „IN“, stačí vlastniť jedinečné, originálne kúsky nábytku, svietidiel, doplnkov alebo dekorácií. Trendom je dnes kombinovať nekombinovateľné, či už je to barokový štýl s minimalistickým, neutrálne farby s pastelovými, či kvetinové motívy s geometrickými.

Zoberme si napríklad kuchyne. Dnes už nie sú tým, čo bývali. Stávajú sa významným spoločenským miestom pre celú rodinu aj priateľov, nie to len miesto určené výlučne na prípravu jedál. Táto funkcia má veľký vplyv na samotný charakter kuchyne. Bývajú častokrát prepojené s jedálenským priestorom a obývacou izbou, vzniká tzv. open space. Do pozornosti sa dostávajú a veľkej obľube sa tešia kuchynské ostrovčeky doplnené barovými stoličkami. Vzniká tu dokonalé štýlové sedenie či už pre členov domácnosti alebo priateľov. Kuchyne sú súčasťou celkového interiéru, majú rovnaký charakter a štýl, ich dizajn je v súlade s ostatným zariadením. Kuchyne sú dnes čoraz luxusnejšie a elegantnejšie.

open-space-obyvacka

Dominantou každého jedálenského či kuchynského priestoru je jedálenský stôl. Jedálenské stoly sú významný spoločenským miestom, kde sa stretáva pokope celá rodina aspoň jedenkrát za deň, miestom, kde sa konajú rodinné oslavy či dôležité udalosti. Dokonalú súhru vytvárajú, ak sú doplnené štýlovými stoličkami a závesným svietidlom ponad stôl.

Materiál na zhotovenie jedálenských stolov je veľmi rôznorodý, v ponuke sú stoly zo skla, drevotriesky, ale aj masívneho dreva, kovu či ich kombinácií. Z hľadiska životnosti je najvyhovojúcejšie masívne drevo, okrem toho je jednou z ich vlastností aj odolnosť voči mechanickým poškodeniam. Na výber máte jedálenské stoly vyrobené z dubu, agátu, orecha, ale aj indonézskeho teaku.

Každý jedálenský stôl je potrebné dotvoriť kuchynskými stoličkami, ktoré by však nemali byť v štýlovej zhode so stolom. Aj tu platí trend kombinovania a spájania netradičných dizajnov. Čo poviete na masívny stôl doplnený plastovými stoličkami? Alebo drevo v kombinácii s kožou?

Nábytok v interiéri taktiež podlieha moderným trendom. Komody predstavujú originálne a štýlové kusy nábytku, ktoré sú navyše praktické vďaka veľkému úložnému priestoru. Množstvo zásuviek, políc či skriniek vám umožní prakticky a prehľadne odložiť celú hŕbu predmetov či doplnkov.

Komody zhotovené z masívneho dreva sú častokrát nositeľmi exotického nádychu. Vyrábané sú z teakového dreva alebo indonézskeho typu Sheesham, ktorých štruktúra je jedinečná a výnimočná, tak aj celkový ich dizajn. Tým, že disponujú prírodným vzhľadom dreva a majtstrovskou prepracovanosťou plnou dokonalých detajlov, vznikajú neskutočné štýlové skvosty. Stávajú sa dominantou každého priestoru, ozdobou každého interiéru.

Dizajnové lavice s puncom luxusu predstavujú prvky, s ktorých štýlom viete zaexperimentovať. Dôraz sa kladie na originalitu a kvalitné materiály. Lavice azda najviac zdobia vstupné priestory interiéru, kde ľahko upútajú pozornosť a efektívne spĺňajú svoje využitie na prezúvanie pri odchode či príchode domov. Ich dizajn vynikne o to viac, keď sa doplnia vhodnou kombináciou s ostatným zariadením ako sú štýlové nástenné zrkadlá alebo stojanové či nástenné vešiaky. Barokové lavice s typickými zaoblenými drevenými nožičkami plné ornamentov a k tomu luxusné zamatové poťahy vytvárajú dokonalú alternatívu aj do minimialisticky zariadeného priestoru.

Štýlové pohovky a sedačky tvoria neoddeliteľnú súčasť každého moderného interiéru. Ich charakter odzrkadľuje štýl jeho vlastníka a plní dôležitú reprezentatívnu funkciu. Pohovky sú významnou dominantou domácnosti.

Platí tu trend kombinovania štýlov, či už je to kombinácia dvoch odlišných štýlov pohoviek alebo dvoch rôznych farebných alternatív. Fantázii sa medze nekladú! Hlavné je, aby vám dizajnovo sedeli a aby spĺňali vaše predstavy o pohodlnosti a komfortnosti. Sedaciu časť obývacej izby dotvárajú aj kreslá. Kreslá predstavujú miesto, na ktoré sa tešíme po príchode domov, na oddych a pohodu zaborení v nich. Pri ich výbere treba dbať na individuálne predstavy toho ktorého člena domácnosti. Niekomu vyhovujú kreslá vysoké, iným nízke, s opierkou na ruky či bez nej. Hlavným kritériom zostáva pohodlnosť, komfortnosť a potom materiál.

Už dávno prestala platiť funkcia svietidiel ako prostriedku na osvetlenie priestoru. V súčasnej dobe predstavujú svietidlá významný dizajnový prvok každého interiéru. Upúšťa sa od centrálneho závesného svietidla uprostred miestnosti. Nahrádza sa rôznymi doplnkový osvetleniami, ktorými sa vytvárajú zaujímavé svetelné scenérie a navodzuje sa dokonalá atmosféra. Hovoríme tu teda o kombinácii svietidiel – od závesných, stolových až po stojanové či rôzne náladové.

Štýlové dekorácie majú schopnosť svojím dizajnom dotvoriť celkovú a tú pravú atmosféru v interiéri. S ich pomocou dokážeme vyčarovať ten pravý pocit domova. Dekorácie predstavujú dôležitý prvok na dizajnové dotvorenie a doplnenie zariadenia a nábytku. Bez nich by bol interiér neosobný a prázdny. Či už ide o prázdne miesta na nástenných policiach, alebo regáloch, alebo sú to steny zívajúce prázdnotou. Toto všetko sú ideálne miesta na umiestnenie štýlových dizajnových sošiek, nástenných trofejí, kuchynských doplnkov, svietnikov a podobne.

Pri štýlovo zariadenom interiéri stačí inklinovať k prirodzenej kráse, nadčasovosti a k moderným prvkom.

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *