Ako si vybrať správnu komodu?

Komoda je univerzálny typ nábytku, ktorý sa dá použiť a postaviť prakticky hocikde v byte, či v dome. Je skutočne praktická a funkčná, pretože jej úložné priestory využijete či už v detskej izbe, obývačke, spálni, alebo aj na chodbe. Na výber máte zo šuflíkových, alebo kombinovaných.
Dôležité kritériá pre Váš výber sú výška, hĺbka a materiál komody.

Obľúbené komody v našom katalógu

Aký typ komody je najvhodnejší do Vašej spálne?

Ak vám v spálni chýba úložný priestor a radi by ste izbu oživili, komoda je dobrou voľbou. Obvykle sa využíva na uloženie spodnej bielizne, ponožiek, rôznych drobností, ktoré si už svoje miesto nenašli v skrini. Jednoznačne Vám odporúčame výber šuflíkovej komody.
šuflíkové komody sú praktické a štýlové. Pred nákupom tohto druhu nábytku je dôležité skontrolovať, či šuflíky disponujú dostatkom priestoru. Všímajte si teda hĺbku šuflíku.

Materiál je ďalším kritériom výberu. Môžete zvoliť rovnaký materiál ako v prípade postele a zvyšného nábytku nachádzajúceho sa v spálni, alebo stavíte na odlišný materiál či farbu. Komoda sa tam stane ozvláštňujúcim prvkom miestnosti.

Vrch komody môže poslúžiť ako ďalší odkladací priestor, tento krát ale na veci, ktoré nechcete resp. nepotrebujete odkladať. Dámy tu určite ocenia zrkadlo, ale tento priestor využijú na odloženie rôznych doplnkov, či kozmetiky.

Komoda alebo bielizník?

Komoda môže zároveň poslúžiť aj ako bielizník. Pokiaľ potrebujete komodu pre uloženie posteľného prádla, odporúčame Vám výber kombinovanej komody, alebo komody s hlbokými šuflíkmi.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Aký typ komody je najvhodnejší do detskej izby?

Komoda, ako aj ďalšie druhy nábytku, by sa mali Vašim deťom páčiť, ale treba si zohľadniť aj iné dôležité kritéria. Do detskej izby by ste si mali vybrať predovšetkým zdravotne neškodný nábytok. Komody do detskej izby by mali byť hlavne bezpečné a funkčné zároveň.

Odporúčame Vám prečítať si náš článok ako si vybrať detskú komodu.

Takýto nábytok sa vyrába z masívu. Odporúčame Vám vybrať si komodu z masívu, ktorá je natretá priesvitným lakom. Ten chráni pred mechanickým poškodením.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Aký je rozdiel medzi šuflíkovou a kombinovanou komodou?

Typ komody by ste mali voliť podľa miestnosti a požiadaviek na úložný priestor. šuflíkové komody sú vhodné predovšetkým do spálne, predsiene, či na chodbu. Komody kombinované zvoľte zase do obývačky, či detskej izby.
šuflíkové komody Vám môžu poslúžiť v spálni ako úložný priestor na ukladanie bielizne a ponožiek. V predsieni môžete umiestniť do niektorých šuflíkov rôzne predmety.
kombinované komody majú okrem šuflíkov jednu alebo viac skriniek. Výhodou týchto komod je variabilné vnútorné usporiadanie. V obývačke môžete túto komodu využiť ako bar. Do skriniek po stranách komody ľahko uschováte napr. nápoje. šuflíky poslúžia ako priestor na uloženie obrúskov, prestierania a pod.

U nás nájdete kvalitné komody rôznych veľkostí a materiálov za bezkonkurenčné ceny
Akciové komody

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *