Ako si vybrať skriňu

Skrine môžeme rozdeliť na poličkové a na vešiakové. Voľne stojacia skriňa by mala byť stabilná, zatvárateľná a bezpečná svojim prevedením. Správna skriňa musí mať dostatočne veľký priestor pre uloženie Vášho oblečenia a vecí, ktoré potrebujete uložiť. Typ skrine by ste si mali vyberať podľa toho, že v akej izbe ju chcete mať. Jedna skriňa sa viac hodí do spálne, kým iná je vodnejšia do predsiene, alebo detskej izby.

Dôležité kritériá pre Váš výber: hĺbka, výška, šírka, materiál a vnútorné usporiadanie skrine.

Obľúbené skrine v našom katalógu

Akú skriňu do detskej izby?

Skrine do detskej izby môžete zakúpiť v celku, ako stenu, alebo si ich môžete zakúpiť aj samostatne, podobne, ako nábytok do obývačky. Keďže sa jedná o nábytok určený na požívanie deťmi, mal by predovšetkým vyhovovať ich potrebám. Skriňa musí byť bezpečná a vyrobená z materiálu, ktorý neškodí zdraviu.

Detské skrine vyhovujú deťom svojimi parametrami. Znamená to, že ich deti môžu bez problémov používať / zobrať si oblečenie z vešiaku, alebo si vybrať sveter z poličky/. Niektoré skrine pre deti sú doplnené o 1-2 šuplíky na spodnú bielizeň. Skriňa by mala byť zladená s ostatným nábytkom v detskej izbe, alebo by mala byť vybratá z tej istej kolekcie ako ostatný nábytok.

Odporúčame Vám vybrať si skriňu z masívu, ošetrenú priesvitným lakom, ktorý chráni povrch pred mechanickým poškodením. Pokiaľ skriňa nie je dostatočne stabilná, treba ju zaistiť.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Akú skriňu si vybrať do spálne?

Skrine do spálne bývajú vo väčšine prípadov veľké a široké. Aby si majitelia týchto skríň ušetrili miesto, je praktické, kúpiť skriňu s posúvacími dverami. Veľmi obľúbeným doplnkom je zrkadlo, ktoré využije žena a zároveň aj muž pri obliekaní. Okrem zrkadla sú niektoré skrine vybavené osvetlením. Pri otvorení skrine sa priestor skrine rozsvieti a užívateľ sa v nej ľahko dokáže orientovať aj po tme. Kvôli prehľadnosti a poriadku v oblečení je možné dokúpiť drôtené moduly do skrine, aby každá časť šatstva mala svoje miesto.

Do spálne Vám odporúčame vybrať si kombinovanú skriňu, kvôli množstvu oblečenia, ktoré sa do nej musia zmestiť. Časť oblečenia oboch partnerov je možné poskladať do poličiek a tým sa šetrí priestor vo vešiakovej časti skrine. Na vešiakovú tyč vešiame predovšetkým sviatočné oblečenie, košele, obleky večerné šaty a pod. Jedná sa hlavne o také oblečenie, ktoré by sa uložením do malej poličky mohlo zničiť.

Akú skriňu si vybrať do predsiene?

Skrine do predsiene, ako aj do detskej izby či obývacej miestnosti je možné zakúpiť si skrine samostatne, alebo vcelku takzvanú predsieňový stenu.

Predsieňové steny sa skladajú z poličiek, skríň na topánky, vešiakov a šatníkových skríň.

Pokiaľ už máte zakúpený nábytok do predsiene a chýba Vám šatníková skriňa, odporúčame Vám, aby ste si vybrali rovnaký, alebo aspoň podobný materiál, ako má už zakúpený nábytok. Ak si neviete poradiť, prečítajte si náš článok ako vybrať tú správnu šatníkovú skriňu. Skriňa do predsiene nemusí mať veľké rozmery, ale určite by mala byť praktická. Odporúčame Vám zakúpiť si takú skriňu do predsiene, ktorá má na vonkajšej strane dverí umiestnené zrkadlo.

Na chodbu Vám odporúčame vešiakovú skriňu, keďže pri príchode domov potrebujete svoje vrchné oblečenie zavesiť. Poličky by boli v tomto prípade nepraktické.

Aký je rozdiel medzi poličkovou a šatníkovou skriňou?

Skrine sa delia podľa účelu použitia.

  • Šatníková skriňa je určená na vešanie oblečenia na šatníkovú tyč. Táto skriňa má po celej dĺžke zabudovanú šatníkovú tyč, ktorú môžete ľahko odmontovať.
  • Policová skriňa sa skladá z poličiek, ktoré sa dajú ľubovoľne umiestniť a nastaviť tak vzdialenosť medzi jednotlivými policami, ktoré držia štyri úchytky po bokoch skrine.
  • Kombinované skrine ponúkajú svojim užívateľom obe varianty. Znamená to, že jedna časť skrine je so šatňovou tyčou, druhá časť skrine je policová. Kvôli k vnútornému usporiadaniu sú tieto skrine najvyhľadávanejšie a najpoužívanejšie medzi zákazníkmi

Záujemcovia si môžu vybrať typ skrine, na ktorú sú zvyknutí. Nie každý si svoje šatstvo vešia na vešiak a tak im vyhovuje skôr policový systém, kde majú šaty prehľadne uložené do jednotlivých poličiek.

Aký materiál zohľadniť pri výbere skrine?

Na našom trhu je na výber mnoho druhov materiálu. Pokiaľ vám záleží na kvalite materiálu, odporúčame Vám skrine vyrobené z masívu. Výrobcovia používajú borovicový alebo smrekový masív vysokej kvality. V našich podmienkach je to bežný materiál, ktorý spĺňa štandardné požiadavky zákazníkov. K výrobe skríň sa používa aj exotické drevo, odolnejšie ku klimatickým podmienkam. Tento materiál sa však uplatnil skôr na vonkajšie použitie. Vyrába sa z neho záhradný nábytok, ktorý sa používa na vonkajších terasách.

Vďaka letokruhom, ktoré vidieť na povrchu dreva, sú všetky drevené skrine originálnym kúskom. Drevená skriňa je ľahko opraviteľná a má dlhú životnosť. Tým sa líšia od skríň vyrobených z laminátu. Skrine z masívu sa odporúčajú hlavne do detských izieb, lebo sú zdravotne neškodné. Zaradené sú do vyššej cenovej kategórie.

Širokú ponuku rôznych šatníkových skríň nájdete aj na našom webe za bezkonkurenčné ceny.
Akciové skrine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *