Ako vybrať vhodnú šatníkovú skriňu

Šatníkové skrine sú dnes veľmi obľúbenými kúskami, ktoré si kupuje mnoho ľudí či už do svojho bytu alebo domu. Namiesto toho, aby ste len zbytočne zabrali priestor so skrinkami alebo komodamišatníková skriňa perfektne ušetrí miesto a spraví z celej miestnosti jeden krásny celok.

Šatníkové skrine sú v dnešnej dobe veľmi obľúbeným kúskom, ktorý by vám za žiadnych okolností nemal chýbať v dome alebo byte. Či už potrebujete ušetriť miesto alebo len hľadáte skrinky do nejakej miestnosti v domácnosti, mali by ste vedieť, že šatníkové skrine sú tie najlepšie zo všetkých. Ich výber však vôbec nie je taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá.

Vyberáme obľúbené šatníkové skrine v našom katalógu

Delenie skríň

Na začiatok by ste mali vedieť, že skrine sa dajú deliť do dvoch základných kategórií a to policové alebo šatníkové skrine. Tieto dve skrine sa od seba odlišujú v tom, že policové skrine majú police a šatníkové len zabudovanú šatníkovú tyč, na ktorú môžete jednoducho zvesiť oblečenie.

Existujú takisto aj kombinované skrine, ktoré sú vďaka svojmu usporiadaniu najobľúbenejšie a najpraktickejšie. Oblečenie, ktoré sa ťažko skladá alebo sa neskladá vôbec môžete pekne zavesiť a oblečenie, ako sú tričká, nohavice alebo spodné prádlo, si jednoducho uložíte na poličky. Niektoré skrine ponúkajú aj výsuvné zásuvky, ktoré sú veľmi praktické a skriňa vyzerá veľmi štýlovo a moderne.

Veľká skriňa, málo miesta?

Mnohí ľudia žijú v menších bytoch, kde je veľmi dôležité ušetriť čo najviac miesta. Šatníkové skrine sú dosť veľké, a preto nemusia sadnúť úplne všade. Na trhu však nájdete naozaj veľmi veľa zaujímavých skríň a medzi nimi bude určite aj tá, ktorá sa vám bude hodiť.

Skriňu si vyberáte tak vysokú, ktorá bude až po strop. To znamená, že oblečenie môžete dávať do výšky a ušetriť tak priestor do šírky. Využijete tak priestor na maximum a aj napriek tomu, že sú skrine vysoké, prístup k vrchným poličkám je jednoduchý.

šatníková skrina po strop

Veľkosť však nezávisí len od výšky alebo šírky, ale takisto aj od hĺbky. Odevy na ramienku vyžadujú hĺbku minimálne 60 cm. Ak sa vám tak hlboká nezmestí, nemusíte sa báť. Existujú aj skrine, ktoré majú šatníkovú tyč namontovanú kolmo na chrbát skrine, u niektorých idú aj vysunúť pre lepší prehľad.

Typy dvier

Presuňme sa k dverám, ktoré sú veľmi dôležité. Ak chcete ušetriť veľa miesta, mali by ste staviť na šatníkovú skriňu, ktorej dvere sú posuvné. Jednoducho tak otvoríte skriňu v každom jednom prípade. Pri otváraní nijako dvere nezasahujú do priestoru.

Existujú však aj také šatníkové skrine, ktoré majú klasické, otváracie dvere. Tieto šatníkové skrine sú menej obľúbené, no na trhu nájdete aj takýto typ.

Zrkadlo

Keď si predstavíte šatníkovú skriňu, vidíte ju spolu so zrkadlom alebo bez? Pri obliekaní vám môže byť zrkadlo veľmi užitočné. Pri klasické skriňovom otváraní býva zrkadlo väčšinou na vnútornej strane, no ak dáte prednosť výsuvným dverám, zrkadlo musí byť, samozrejme, umiestnené na vonkajšej strane.

Jedinou, trochu väčšou nevýhodou môže byť to, že pri otváraní zrkadlo chytáte a tým ho špiníte. Odtlačky prstov sa čistia dosť ťažko.

Zaujímavosťou je aj vnútorné, zabudované osvetlenie, ktoré vyzerá veľmi zaujímavo a lepšie tak vidíte, čo sa nachádza v skrini.

Šatníkové skrine so zrkadlom v našom katalógu

Materiál

Tak ako pri každom kuse nábytku, tak aj pri šatníkových skriniach je veľmi dôležité vybrať si správny materiál. Samozrejmosťou je, že šatníková skriňa bude ladiť s ostatkom nábytku, ktorý doma máte a doplnkami, ktorými si svoj príbytok zdobíte.

Úplnou klasickou je masív, ktorý vládne nábytku už niekoľko storočí. Masív dodáva miestnosti teplý a prírodný nádych. Mnohí drevo preferujú, pretože z neho vyžaruje pokoj. Jemné škrabance ani nevidno a ak náhodou aj áno, vybrúsite ich bez väčších problémov.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Ďalším, známym materiálom sú napríklad MDF a LTD dosky. Tieto materiály sú veľmi priaznivé a majú kvalitné ABS hrany. Odolnosť je naozaj vysoká. Vyberať si takisto môžete z mnohých farieb a dekorov, vrátane kvalitnej imitácie dreva. Údržba je ľahká. Stačí ich pretrieť vlhkou handričkou. Lesklý povrch je však potrebné čistiť častejšie, pretože na ňom vynikne.

Záver

Výber šatníkovej skrine môže byť tvrdým orieškom pre každého z nás. Ak si však naštudujete všetky informácie, je to omnoho ľahšie. Vyberte si tú najlepšiu šatníkovú skriňu, ktorú si zamilujete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *