Ako si vybrať obývaciu stenu?

Obývaciu stenu si môžete vyberať podľa viacerých kritérií. Môžete si zvoliť modernú obývaciu stenu, rustikálnu /klasickú/, sektorovú, s LED osvetlením alebo obývaciu stenu z masívu a pod.

Pri výbere obývacej steny by ste mali brať ohľad na ostatný nábytok vo vašom byte. Pokiaľ máte obývačku spojenú s kuchyňou a jedálňou, obývacia stena by nemala svojim výzorom rušiť celkový dojem z priestoru.

Dôležité kritériá pre Váš výber: výška, šírka, dĺžka, materiál a cena. 

Obľúbené obývacie steny v našom katalógu

Aký typ obývacej steny si vybrať?

V prvom rade si musíte ujasniť, aký typ nábytku Vám najviac vyhovuje. Či už si vyberiete rustikálny, moderný, alebo nábytok úplne iného typu je len na Vás. Obývačka by mala byť prispôsobená napríklad podlahou, maľbou stien, či bytovými doplnkami.

  • Rustikálne obývacie steny sa vyrábajú z masívu. Vyznačujú sa klasickým štýlom zdobenia, kde sa kladie dôraz na detail / ozdobné kovanie, kovové úchytky/. Patria skôr do väčších priestorov, aby vynikli. Vzhľadom na ich náročnosť výroby, patria do cenovo vyššej kategórie.
  • Moderné obývacie steny sa skladajú z niekoľkých políc, TV stolíka, prípadne malých skriniek a nízkej komody. Vhodné sú aj do panelových bytov, ktoré nedisponujú dostatočným priestorom. Na stenu sa pripevnia malé skrinky, nejaká polička… Na podlahu umiestnite TV stolík, nízku komodu so šuplíkmi a obývačku máte zariadenú. Obývacie steny tohto typu sa vyznačujú malým počtom nábytku s netypickými farbami. Vyrábajú sa napríklad v bielej, zelenej, čiernej, alebo červenej. Materiál je vzájomne kombinovaný a prevláda tu plast, kov, drevo a lamino.

Farba obývacej steny

Ak si vyberáte farbu vašej novej obývacej steny, mali by ste si zvážiť niektoré fakty:

1) Akú máte doma podlahu?

Pokiaľ máte tmavšiu, tak by ste si mali zvoliť obývaciu stenu svetlejšieho vzhľadu. V prípade, ak máte svetlejšiu podlahu, odporúčame naopak kúpu tmavšej obývacej steny. Takto nábytok pekne vynikne.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

2) Aké farby ste použili pri maľovaní obývacej izby?

S podlahou súvisí aj výber farby na stenách. Treba brať ohľad na súhru farieb v priestore. Obývacia stena by nemala byť podlahou a farbou steny v obývačke potlačená. Naopak, tieto dve veličiny by mali pomôcť nábytku vyniknúť a vystupňovať jeho originálny dizajn.

Aký veľký priestor máte pre Vašu obývaciu stenu?

Malému priestoru nebude svedčiť obrovský nábytok v šírke celej obývacej miestnosti. Tu by ste mali určite voliť menší systém skladajúci sa z niekoľkých prvkov.

Veľké obývacie steny dobre ukážu a vyniknú, pokiaľ budú mať dostatok miesta vo veľkých priestoroch.

Prečo zvoliť sektorový nábytok do obývacej miestnosti?

Sektorová obývacia stena sa skladá predovšetkým z jednotlivých skríň rôznych výšok, komody, poličiek, políc, či TV stolíka. Jednotlivé kusy nábytku na seba viažu. Ľahko si ho doma poskladáte podľa svojich predstáv bez toho, aby ste sa museli riadiť nejakými pravidlami. Jednotlivé časti nábytku sa dodávaný vo väčšine prípadov v celku, takže sa nemusíte zdĺhavo trápiť pri montovaní. Sektorové obývacie steny sú vzdušné, moderné a väčšinou sa dajú kombinovať farby.

Sektorový nábytok je variabilný, funkčný a cenovo dostupný. Výhodou sektorovej obývacej steny je možnosť rozšírenia nábytku o ďalšie kusy z rovnakého sektorového radu. Nábytok k sebe farebne aj typovo ladí. Pokiaľ Vás prestane baviť pôvodná zostava, môžete si z jednotlivých modulov poskladať inú.

Širokú ponuku rôznych obývacích zostáv a stien nájdete aj na našom webe za bezkonkurenčné ceny.
Akciové obývacie steny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *