Ako vybrať kancelárske kreslo, stoličku

Aké kreslo Vám bude najviac vyhovovať v kancelárii? Odpoveď na túto otázku nie je vôbec jednoduchá…Tráviť osem hodín v kancelárii za písacím stolom a nemať pri tom boľavý chrbát. Potrebuje to predovšetkým správnu stoličku, alebo kreslo…Nie je to však také jednoduché, ako sa to na prvý pohľad môže zdať. Práve kvôli tomu sme sa rozhodli pripraviť pre Vás tento článok, ktorý Vám určite pomôže pri výbere tej najsprávnejšej stoličky, prípadne pri výbere správneho kancelárskeho kresla. Naši odborníci Vám isto pomôžu zorientovať sa v tejto tematike…

Pomôžeme Vám nájsť si tú správnu stoličku, či kreslo do Vašej kancelárie…

Vyberáme obľúbené kancelárske stoličky v našom katalógu

V kancelárii strávite približne jednu štvrtinu z vášho dňa, čo znamená skoro celý Váš pracovný čas. Určite je pre Vás dôležité, aby Váš chrbát, počas tejto dlhej doby, ktorú trávite za písacím stolom zbytočne netrpel práve kvôli stoličke, prípade kreslu, ktoré máte k dispozícii. Budeme veľmi radi, ak Vám budeme môcť poradiť pri výbere práve tohto kúska nábytku. Veríme, že na všetky Vaše otázky, týkajúce sa práve kancelárskeho kresla, Vám budeme vedieť poskytnúť dostatočné odpovede množstvo informácií.

K čomu treba venovať zvýšenú pozornosť?

Predajcovia v tejto oblasti ponúkajú rôzne produkty v rôznej cenovej kategórii. Treba si na to dať veľký pozor, keďže sa nemusí jednať o originálny kúsok. Pokiaľ je cena výrobku príliš nízka, pravdepodobne sa jedná o kúsok, ktorý nevyhovie Vašim každodenným požiadavkám. Odporúčame Vám venovať zvýšenú pozornosť na licencie a autorizácie, čo sa týka ponúkaného tovaru toho ktorého predajcu. Netreba sa báť vyžiadať si odporúčania, či záruky kvality produktu. Vďaka terajšej doby internetu nie je problém vyžiadať si potrebné referencie, prípadne si vyzistiť skúsenosti Vašich známych, čo sa týka nákupu kancelárskeho nábytku, či kresla. Odporúčame Vám zistiť si dostatočné množstvo overených informácií o tovare, ktorý si chcete kúpiť.

Pokiaľ ešte stále váhate s kúpou spomínaného sortimentu, tak Vám radi vyhovieme prostredníctvom našich odborníkov na túto tematiku…

Ergonómia- čo to vlastne je?

Kancelárske kreslá sa vo väčšine prípadov pýšia s prívlastkom- ergonomické.

Znamená to, že tieto produkty sú prispôsobené ľudskej činnosti, na ktorú boli vyvinuté a to tvarom aj rozmermi. Cieľom týchto produktov je, aby svojim tvarom čo najviac vyhovovali pohybovým možnostiam , prípadne rozmerom ľudského tela. Napríklad vhodne navrhnutá stolička napomáha sediacemu, aby sedel rovno a predchádzal tak skriveniu chrbtice…Podobný význam má ja výška kresla a iné aspekty. Ergonómia sa okrem iného zaoberá aj veľkosťou pracovného stola, či šírkou eskalátorov, umiestnením a tvarom ovládacích prvkov strojov a zariadení. Pre optimalizáciu práce s počítačom stanovuje napríklad vhodný maximálny počet pohybov prstov pri ovládaní klávesnice. Zaobchádza sa aj vhodným usporiadaním prvkov na obrazovke monitoru.

Kancelárske kreslo teda môžeme považovať za ergonomické, pokiaľ zabezpečuje sediacemu čo najväčší komfort a je opatrená prvkami aktívneho, teda dynamického sedenia. Výsledkom používania ergonomického kresla je predovšetkým zníženie záťaže na kríže a menšia únava. To umožňuje vyššiu produkciu práce.

Dôležitá je otázka, ako často budete svoje kreslo používať…

Ergonomické vlastnosti Vášho kresla sú veľmi dôležité, či už sa ho chystáte využiť v pohodlí domova, alebo na celodennú prácu vo firme.

Po zhodnotení všetkých aspektov a ergonomických vlastnostiach Vášho sediaceho nábytku, treba prihliadnuť aj k Vašim individuálnym potrebám a nárokom. Ako budete svoje kreslo používať? Budete ho používať len Vy, alebo sa oň budete deliť s kolegami? Ako často ho budete používať?

Pokiaľ plánujete používať Vaše kreslo iba niekoľko minút, alebo ho chcete použiť iba ako dizajnový doplnok interiéru, tak od ergonomických kvalít môžete upustiť

Čo sa stane, pokiaľ podceníme ergonómiu kancelárskeho kresla?

Človek, ktorý je opakovane vystavený opakovanému nezdravému sedeniu na nekvalitnom kresle, môže pociťovať mnoho nepríjemných zdravotných dôsledkov. Môže mať problémy so sústredením, bolesti hlavy a zátylku. Pomerne často sa u neho vyskytujú aj bolesti stehien. Najčastejšie však dominujú problémy s chrbticou. Preto odborníci neodporúčajú zakúpiť si kreslo, ktoré nie je ergonomické.

Ako spoznať správne ergonomické kreslo?

Pokiaľ si nie ste istý, či Vami vybraté kancelárske kreslo alebo stolička spĺňa ergonomické podmienky, skúste sa zamerať na nasledovné:

1. Opierka hlavy

Aj keď opierku hlavy využívate pri bežnej práci minimálne, je veľmi dôležitá, čo sa týka úľavy hlavy a krku. Opierka hlavy pomáha pri občasnom krátkom odpočinku niesť váhu hlavy. Odporúčajú aj odborníci.

2. Výška kresla

Každé kvalitné kancelárske kreslo by malo byť nastaviteľné potrebám užívateľa podľa jeho potrieb. Kreslo by sa malo dať nastaviť posuvom smerom nahor, alebo nadol. Niektoré kreslá poskytujú aj možnosť posunutia sedacej časti dopredu či dozadu. Možnosť takýchto nastavení Vám pri sede zabezpečí dostatočný komfort.

3. Nastaviteľná opierka chrbta

Pri dlhodobom sedení sú najviac zaťažované Vaše kríže. Pokiaľ sa chcete vyhnúť tomuto problému, potrebujete si zaobstarať kreslo s nastaviteľnou opierkou chrbta. Úlohou opierky je zabezpečiť oporu Vašej chrbtici v bedrovej oblasti a zabrániť tak preťaženiu chrbtice. Možnosť výškového nastavenia by zas mala užívateľovi pomôcť prispôsobiť tvarovateľnú opierku výške jeho tela. Opora by mala disponovať možnosťou posunúť opierku dopredu, alebo dozadu. Kvalitnejšie kreslá ponúkajú aj možnosť nastaviť si tvrdosť opierky.

4. Opierky na ruky

Pokiaľ nemáme možnosť oprieť si ruky počas osemhodinového pracovného času pri počítači, môže nás to stáť nadmernej námahy a zbytočnej únavy. Preto by ozajstnej ergonomickej stoličke v kancelárii nemali chýbať opierky na ruky v pravom uhle. Tie totiž poskytujú úľavu Vášmu krku a ramenám. Aj tu je veľmi dôležité výškové nastavenie. Výstelka podpery by mala byť pevná, aby poskytovala istotu opory a zároveň by mala byť dostatočne mäkká, aby predchádzala otlakom na Vašich rukách.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

5. Kolieska Vášho kancelárskeho kresla

Úlohou koliesok na Vašom kresle je, aby vás prinútili otáčať sa vlastným telom. Takto si nebudete zbytočne namáhať chrbticu. Sú veľmi dôležité a často podceňované. Šetria Váš čas aj energiu, keďže sa stávate na kresle mobilnými bez toho, aby ste museli z neho vstávať. Navyše ušetria vaše kríže a šijové svaly.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

6. Hojdací mechanizmus

Tento mechanizmus Vám umožní komfortne sa nakláňať pri Vašej práci.

Ako určiť správny pomer ceny a kvality pri kancelárskych kreslách?

Cena Vášho vybratého modelu by mala kopírovať kvalitu. Ako aj u iných nábytkárskych výrobkoch, aj tu platí, že cena sa pohybuje v pomere ponúkanej kvality. Pokiaľ si chcete byť istý, že cena Vami vybratého produktu odpovedá jeho kvalite, radíme Vám, aby ste sa so svojimi otázkami obrátili na predajcu, ktorý má na predaj licenciu. Ten by mal vedieť zodpovedať všetky vaše otázky týkajúce sa vybratého tovaru a zároveň by Vám mal odporučiť typ kancelárskeho kresla, ktoré bude vyhovovať Vašim požiadavkám.

Skúsený predajca si Vás vypočuje a vyhodnotí tak Vaše potreby a požiadavky týkajúce sa používania Vášho kancelárskeho kresla. Podľa toho Vám potom vyberie ten správny model.

Užitočné rady pri výbere nového kancelárskeho kresla, stoličky

Rovnako, ako aj u ostatných odboroch, týkajúcich sa ľudských činností, existujú aj odborníci, ktorí sa zaoberajú práve otázkou správneho držania teľa pri sedavej činnosti. Určite je vhodné vypočuť si ich názory, pokiaľ sa chystáme vybrať si kancelárske kreslo, ktoré nám bude slúžiť počas osemhodinovej pracovnej doby pri počítači. Pomôžu Vám zodpovedať otázky, týkajúce sa nejasností ohľadom vhodného kresla. Odporúčame Vám, aby ste sa nebáli vypytovať sa a vyberať si, lebo okrem kresla si zároveň vyberáte aj zdravie Vášho tela. Majte svoje požiadavky na kvalitu aj cenu a na všetko, čo je pre Vás dôležité.

Nezabúdajte, že naši odborníci sú Vám k dispozícii a radi Vám pomôžu. Vďaka svojim dlhoročný skúsenostiam Vám budú vedieť poradiť taký produkt, ktorý bude pre Vás ten najvyhovujúcejší. Oplatí sa držať osvedčených rád a pravidiel. Ujali sa v dlhoročnej praxi a pri Vašom výbere Vám určite pomôžu.

U nás nájdete kvalitné kancelárske stoličky a kreslá rôznych veľkostí a materiálov za bezkonkurenčné ceny
Akciové kreslá a stoličky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *