Ako vybrať detskú komodu?

Do detských izieb je dôležité vybrať správny nábytok, ktorý vydrží aj dlhé roky. Medzi základnú výbavu spolu so skriňami a poličkami patria aj detské komody, ktoré poskytujú veľké množstvo miesta.

Úložný priestor v detskej izbe je často problémom, s ktorým sa potýka nejedna rodina. Pri výbere detskej komody je tak dôležitá veľkosť, ktorú by ste mali voliť s ohľadom na výšku a sebestačnosť dieťaťa. Taktiež by ste do toho mali zaradiť aj veľkosť miestnosti a následne iné parametre.

Môže sa Vám páčiť v našom katalógu

Veľkosť komody

Veľkosť komody je vždy celkom záludná vec. Predsa len, komody často s deťmi rastú a mnohí používajú stále ten istý nábytok aj pri dospievaní. Pri komodách sa však stáva veľmi často to, že sú prispôsobené pre deti a následne, keď dovŕšia určitý vek, sa musia jednoducho vymeniť za iné.

Komody vyberajte tak, aby na ňu dosiahlo aj trojročné dieťa a nemalo tendenciu šplhať sa na ňu. Hĺbka by sa zas mala pohybovať v rozmedzí od 30 – 50 cm. Nezabúdajte ani na približne 60 cm miesto medzi posteľou a komodou alebo medzi jednotlivými skrinkami. Komody by sa mali totižto dať otvoriť úplne a bez problémov.

Typy komôd

Na trhu existuje niekoľko typov komôd, z ktorých si môžete vybrať:

Komoda so zásuvkami

Tento typ komôd so zásuvkami je vhodný na prehľadné ukladanie vecí. Problém je, že nepojmú veľký objem oblečenia či vecí. ako iné druhy. V prípade zásuviek je dôležité, aby sa dali veľmi jednoducho otvárať a aby mali kvalitné a trvanlivé pojazdy. Najlepšie kovové.

detske komody ako vybrat

Komody s dvierkami

Poličková komoda s dvierkami môže slúžiť na uloženie oblečenia a takisto aj väčších predmetov. Hĺbka sa pohybuje väčšinou v číslach nad 40 cm.

Kombinované komody

Zlatou strednou cestou môžu byť kombinované komody, ktoré majú nielen zásuvky, ale takisto dvierka s policami. Tie môžu byť skvelým výberom pre ľudí, ktorí sa nevedia rozhodnúť alebo potrebujú obe, ako police tak aj zásuvky.

Materiál

Dôležitý parameter, vďaka ktorému môže komoda slúžiť roky. A aké materiály sa na trhu nachádzajú? Ľudia najčastejšie stavia na drevený masív alebo laminát či drevotriesku s povrchovou úpravou. Laminát je lacnejší a ľahšie sa udržuje, kým drevo, ktoré sa udržuje ťažšie poskytuje dlhšiu trvanlivosť. Každý materiál má svoje určité pre a proti.

Záver

Komoda do detskej izby je praktickým kusom nábytku, ktorý by vám nemal chýbať. Myslite však aj na to, že po pár rokoch ju budete meniť, a preto netreba investovať vysoké čiastky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *